Mecze, podsumowanie sezonu w Play Arenie i wielki transfer

Długo nie publikowaliśmy, dlatego tym bardziej przychodzimy do Was z licznymi wieściami. A wśród nich raporty, podsumowanie, wiadomość o pozyskaniu znamienitego gracza i miłe publikacje 😉

Issa Sport

Orlik przy ul. Oświecenia 30 był świadkiem historycznego starcia z Issą Sport – z obecnym liderem III ligi Miniligi. Chociaż przeciwnicy 25. VI wykazywali się znamienitą techniką i to oni jako pierwsi strzelili dwie bramki, nasz zespół zachował się wyśmienicie. Dyscyplina taktyczna, parady bramkarskie Marcina i pomysłowe rozgrywanie w ofensywie doprowadziło nas do remisu 4:4 z rywalem, który w tym sezonie może awansować do II. ligi. Czyżby czekała nas podobna przyszłość?

Skład: Marcin Zagórny, Oskar Iwaszko, Oleksii Soldatenko, Hubert Biedermann, Mateusz Cierpik, Eryk Iwaszko, Artur Zawadzki, Grzegorz Krasicki, Adrian Kruba, Jakub Mączeński, Damian Horosin, Wojciech Wąsik.

Asysty: Mateusz Cierpik (2), Adrian Kruba (1), Eryk Iwaszko (1).

Bramki: Wojciech Wąsik (2), Damian Horosin (1), Adrian Kruba (1).

Transfer gwiazdy

Stało się to, o co prezes Norbert Polak zabiegał od dawna – po pierwszym jego meczu, którym był sparing z Issą Sport, do drużyny dołączył Damian Horosin!

To znana postać krakowskich orlików, kapitan KS Płomień Kraków, człowiek niezwykle życzliwy, uczciwy, komunikatywny i grający w wielu klubach, m.in. w Lesisku Hunters, Galaxy Dream czy na pełnowymiarowym boisku w Wandzie Kraków.

Wywiad z Damianem już był, ale my również go przeprowadzimy – jeżeli macie pytania, przesyłajcie je na blog.lucznika.izydora@gmail.com lub w wiadomości priv na nasz profil na Facebooku.

Nasz klub zaoferował Damianowi atrakcyjną ofertę i to dzięki IKS Łucznik Kraków będzie mógł pierwszy raz w swojej karierze zakosztować gry również w rozgrywkach Play Areny 😎 Tak właśnie traktujemy zawodników w naszym zespole – razem spełniamy marzenia!

A Wy, jak myślicie – basowy głos Damiana spowoduje, że Łucznik stanie się niezwyciężoną armią? 😉 Dajcie znać w komentarzu pod artykułem 😃 A w tym czasie Damian walczy dla Was na turnieju sportowym w Warszawie…

FC Diodens Laserens

IKS chyba stał się mistrzem walkowerów. To kolejny raz, gdy któraś z drużyn nie zdołała pokonać nas w dobrej organizacji klubu, jaka występuje w Łuczniku. Poprzednio tym sposobem trzy punkty przypadły nam od Muszkieterów, teraz z satysfakcją pokonaliśmy drużynę, z którą relacje dyplomatyczne w ciiągu sezonu obfitowały w różnorakie spory. Na koniec tej salonowej batalii, to my wyszliśmy nie z tarczą, ale na tarczy. FC Diodens Laserens 30. czerwca dostało od nas łomot walkowerem aż 10:0 😂. Warto zaznaczyć, że to już 4. walkower w historii naszego klubu i zawsze na naszą korzyść – pierwszy 21. sierpnia 3:0 ze Żwirem Pstrągi, drugi z FC Przyjemniaczkami w Minilidze 20 marca i obecne dwa.

Jak uważacie – kto zasługuje na MVP meczu? 🤣

Podsumowanie sezonu w Play Arenie

Z dumą możemy ogłosić, że IKS Łucznik Kraków nie tylko osiągnął kolejny z założonych celów, ale zanotował rezultat powyżej oczekiwań! Otóż zakończyliśmy sezon w rozgrywkach ligowych Play Areny na 10. tym miejscu, czyli o 2 miejsca wyżej, niż zakładaliśmy 😀 Do tego odnotowaliśmy łącznie 21 punktów 😎 To nadzwyczajny wynik, biorąc pod uwagę zwłaszcza to, że przez długi czas cieszyliśmy się jedynie z 3 pkt na koncie. Co ciekawe, w grupie spadkowej nie tylko zdobyliśmy drugie miejsce, jako jedyni zbliżając się do FC Diodens Laserens, które wcześniej walczyło o awans na grupy mistrzowskiej, ale również w grupie tej to my mamy najlepszy rezultat zdobytych bramek – 119.

Galaxy Dream

Niestety tradycyjnie ulegliśmy Galaxy Dream przy ul. Strzelców 5. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że to procentowo nasz najlepszy wynik, gdyż osiągnęliśmy ponad połowę bramek przeciwnika. Cóż, spotkanie 2. lipca pokazało, że na razie marnie to wygląda, ale jeszcze kiedyś pokażemy Galaxy, że w przyszłości z nami tak łatwo nie będzie.

Skład: Marcin Zagórny, Paweł Ptaśnik, Hubert Biedermann, Mateusz Cierpik, Norbert Polak, Rafał Bochenek, Filip Gwiżdż, Tymoteusz Grabowski.

Asysty: Filip Gwiżdż (6), Mateusz Cierpik (2), Paweł Ptaśnik (1), Tymoteusz Grabowski (1), Marcin Zagórny (1).

Bramki: Rafał Bochenek (7), Filip Gwiżdż (5), Hubert Biedermann (1), Tymoteusz Grabowski (1), Mateusz Cierpik (1).

Zryw Łabędzia

Zmierzyliśmy się z zespołem II. ligi Miniligi, Zrywem Łąbędzia. Chociaż przed meczem myśleliśmy, że bardzo dobrzy technicznie piłkarze z różnych klubów Krakowa zmiotą nas z boiska przy ul. Kamieńskiego, stało się inaczej. Wykazaliśmy się bardzo odważną i poukładaną grą i do końca meczu nie było wiadomo, kto tak naprawdę zwycięży w spotkaniu. Ostatecznie 3. lipca zremisowaliśmy 5:5 na stadionie, na którym dotąd odnotowywaliśmy bolesne porażki. Udanie zastosowaliśmy także nową formację, gdyż dotąd wszystkie pojedynki 7×7 nie były naszą domeną. Dlatego przebieg i wynik tego meczu bardzo cieszą, jak i indywidualna postawa zawodników.

Skład: Norbert Polak, Grzegorz Krasicki, Tymoteusz Grabowski, Hubert Biedermann, Mateusz Cierpik, Patryk Hajduk (zawodnik testowany), Rafał Kościółek, Paweł Myszkowski (zawodnik testowany), Kacper Sadowski, Marcin Zagórny, Paweł Ptaśnik.

Asysty: Patryk Hajduk (2), Rafał Kościółek (1), Mateusz Cierpik (1).

Bramki: Patryk Hajduk (2), Kacper Sadowski (1), Paweł Myszkowski (1), Rafał Kościółek (1).

Leave a Reply