Zadowoleni niezadowoleni, czyli IKS różnie gra

W ubiegłym tygodniu rozegraliśmy 3 spotkania. Waleczne, nie nasze i jakoś mało zadowalający, mimo zwycięstwa.

Rzemieślnicy z Rydygiera

Rzemieślnicy z Rydygiera są obecnie pierwsi w tabeli 4. ligi Miniligi, przynajmniej zgodnie z niezaktualizowaną na razie tabelą Miniligi. Środowe (11 maja) starcie z tą drużyną o godz. 18 na ich boisku przy ul. Adolfa Dygasińskiego 15 było podziwu godnymi staraniami z naszej strony. Mimo przegrywania, objęliśmy prowadzenie na 5:4. Niestety, sami już się śmiejemy, że jesteśmy mistrzami pierwszych połów i powinniśmy grać właśnie tylko te. Ostatecznie bowiem przegraliśmy 5:8. Fenomenalnie spisał się nasz bramkarz Kuba Konieczny, który po przepracowaniu podań z trenerem Polakiem wywindował na niesłychany poziom w swej karierze. Dobrze, że stał się tak drogi, że nikt nie będzie go w stanie wykupić.

Skład: Jakub Konieczny, Piotr Kulis, Michał Pilch, Hubert Biedermann, Jan Doerre, Wojciech Wąsik, Mateusz Gajewski, Kacper Sadowski, Stanisław Smoczyński, Eryk Iwaszko i Łukasz Janeczko.

Asysty: Wojciech Wąsik (3), Michał Pilch (1), Mateusz Gajewski (1)

Bramki: Stanisław Smoczyński (2), Mateusz Gajewski (2), Michał Pilch (1).

Trener: Norbert Polak i Piotr Kulis.

Litra Topolowa

Spotkanie ligowe z Litrą Topolową w Minilidze obfitowało w niezwykłe zawirowanie. Pomijając już z życzliwości pewien fakt, boisko okazało się zajęte, ponoć poza grafikiem, ale przy udziale oficjalnej struktury. Dzięki Bogu znane nam boisko było wolne, więc tam się przetransportowaliśmy i rozegraliśmy mecz, a był nim orlik przy ul. Aleksandry 21. Niestety ulegliśmy aż 3:10. Dlaczego? Przez naszą niekonsekwencję, choć także inne, niezależne od nas czynniki miały na to wpływ. Na pewno ten mecz dał nam sporo do myślenia na przyszłość. Na pocieszenie wskażmy, że swój ligowy debiut zaliczył brat wiceprezesa, Oskar Iwaszko.

Skład: Norbert Polak, Oskar Iwaszko, Oleksii Soldatenko, Eryk Iwaszko, Mateusz Cierpik, Stanisław Smoczyński, Wiktor Pietrzykowski, Jakub Mączeński, Jan Doerre, Hubert Biedermann i Wojciech Wąsik.

Asysty: Eryk Iwaszko (1), Oskar Iwaszko (1).

Bramki: Hubert Biedermann (2), Eryk Iwaszko (1).

Trener: Jakub Mączeński.

KS Płomień Kraków

Po ostatniej porażce z tą drużyną 7:13 (jak dotąd jedynej), tradycyjnie jednak zwyciężyliśmy, uzyskując w sparingu wynik 11:7. Niestety kontuzji doznał najwyżej u nas notowany Filip Gwiżdż, niemniej co rusz wracał na murawę, by walczyć do końca. Swój pierwszy występ zaliczył wtedy Dawid Skalik, który pozytywnie zaliczł ów test i dołączył do drużyny.

Skład: Bartłomiej Jurkiewicz, Mateusz Gajewski, Oskar Iwaszko, Filip Gwiżdż, Stanisław Smoczyński, Eryk Iwaszko, Krzysztof Biskup, Jakub Mączeński, Adam Balcerowski, Tymoteusz Grabowski i Dawid Skalik.

Trener: Norbert Polak i Jakub Mączeński.

Wieliczka United

W niedzielę zaś rozegramy prawdopodobnie jedyne spotkanie w tym tygodniu, czyli mecz ligowy w Play Arenie z Wieliczką United.

Transfer

Niestety z samego składu Miniligi odchodzi od nas Piotr Kulis, który uzyskał transfer definitywny do Małopolanie ZHR. To bliskie mu środowisko, gdyż sam również jest harcerzem. Tym samym zakończył swoją pracę jako trener Łucznika. Pozostaje oczywiście na mecze w Play Arenie, w sparingach i w wewnętrznych.

Leave a Reply