burning tree

Mariupol: Padasz martwy, spalą Cię i rodzina już nigdy nie odnajdzie Twego ciała

Rosjanie uruchomili przenośne krematoria.

Rada miasta wydała komunikat, w którym stwierdziła, że Rosjanie zacierają ślady swych zbrodni: „Po ludobójstwie w Buczy, najwyższe kierownictwo Federacji Rosyjskiej nakazało usunięcie wszelkich dowodów zbrodni jej armii w Mariupolu”.

Zdaniem włodarzy najeźdźcy wywożą również świadków zbrodni do obozów, gdzie poddawani są torturom.

Do pomocy w paleniu ciał wykorzystują miejscowych kolaborantów i separatystów z Donieckiej Republiki Ludowej. Pomagać ma im samozwańczy mer miasta, Konstantyn Iwaszczenko. „Przez wiele lat on i jego współpracownicy wielokrotnie próbowali przejąć władzę, ale w końcu udało mu się zostać tylko dyrektorem krematorium w Mariupolu”- stwierdzili radni.

Prawdziwy mer Mariupola, Wadym Bojczenko zaznaczył, że obecne zbrodnie nie przypominają już tych, które znamy z Czeczenii czy Aleppo, ale nawiązują do obozów koncentracyjnych w Auschwitz i w Majdanku.

Doradca spraw wewnętrznych Ukrainy, Anton Gerashschenko opublikował wymowny wpis ze zdjęciem:

Tłumaczenie Google: „Czy widzisz but? Kim był ten człowiek? i co nieludzkiego mu to zrobiło? #Rosyjska Armia ukrywa dowody w #Mariupol @UN , @OSCE , @MKCK . Wjedź do miast i zbieraj dowody zbrodni! @Bezpieczeństwo”.

Mariupola broni pułk Azow, więc tym większa zaciętość strony rosyjskiej, która rzekomo zwalcza faszystów. Tymczasem to oni sami stają się narzędziami imperialnego faszyzmu Rosji.

Radni zaznaczyli: „Dlatego rosja nie spieszy się, aby dać zielone światło tureckiej misji i innym inicjatywom ratowania i całkowitej ewakuacji Mariupola. Ponadto starają się poprzez obozy filtracyjne zidentyfikować wszystkich potencjalnych świadków okrucieństw okupantów i ich zniszczyć”.

Źródło: DoRzeczy.pl, Ukrinform.pl, TVP.Info

Leave a Reply