Fińska posłanka uwolniona od zarzutu cytowania Biblii

Posłanka i lekarz Päivi Räsänen i luterański biskup Juhana Pohjole zostali uniewinnieni od zarzutu z kategorii zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości.

Finowie trzykrotnie zacytowali Pismo Święte, które wskazywało na grzeszność aktów homoseksualnych. Razem 17 lat temu napisali broszurkę „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”, gdzie zaznaczyła, że homoseksualizm to „zaburzenie rozwoju psychoseksualnego”. Sama parlamentarzystka zapytała na Twitterze, dlaczego jej Ewangelicko-Luterański Kościół Finlandii poparł w Roku Pańskim 2019 paradę Gay Pride (Gejowska Duma) w Helsinkach. Pani Räsänen przytoczyła słowa z listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Wypowiedziała się także w programie telewizyjnym „Co Jezus myślał o homoseksualistach?”.

Prokurator generalny oskarżył ich o podżeganie do „nietolerancji, pogardy i nienawiści wobec homoseksualistów”.

Wczoraj sąd uwolnił chrześcijan od groźby dwuletniego pozbawienia wolności. Stwierdził, że nie leży w jego kompetencjach interpretowanie Biblii. Wskazał, że musiałby istnieć ważny społecznie powód do ingerowania w wolność wypowiedzi w tej kwestii.

Dochodzenie policja rozpoczęła AD 2019 i przez ponad Rok Pański polityk musiała czekać na decyzję prokuratora generalnego. Domagał się 10 tys. euro kary. Tak się nie stało, a skarb państwa został obciążony kosztami procesu na kwotę 60 tys. euro. Pani Päivi wskazała, że odczuła ulgę po wygłoszeniu wyroku. Niemniej prokuratura ma możliwość odwołania się od wyroku.

Źródło: wPolityce.pl, RadioMaryja.pl, Marsz.Info, PCh24.pl, DoRzeczy.pl

Proszę serdecznie o wsparcie mej działalności kupnem książki/książek:

Z góry serdecznie dziękuję za każdy zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.