cold snow winter animal

Wojna z Japonią trwa. Rosja odrzuciła pertraktacje pokojowe

Kraj samurajów nałożył sankcje na Rosję w związku z atakiem na Ukrainę, dlatego wczoraj Federacja Rosyjska zerwała rozmowy na temat traktatu pokojowego.

Od 1945 Rosja i Japonia są ze sobą w stanie wojny. Powodem sporu są Wyspy Kurylskie, przez Japończyków nazywane Terytoriami Północnymi, a przez Rosjan Kurylami Południowymi. Chodzi o Kunashiri, Etorofu, Shikotan i grupę wysepek Habomai. Związek Radziecki zajął je niedługo po kapitulacji Cesarstwa Japonii w sierpniu AD 1945.

Kraj Kwitnącej Wiśni wraz z grupą najbogatszych państw świata G7 nałożył sankcje na instytucje finansowe Rosji i eksport mikroprocesorów do tego kraju. Rosja zapowiedziała zniesienie ruchu bezwizowego dla turystów z Japonii.

Japoński premier Fumio Kishida oburzył się na zerwanie rozmów, nazywając decyzję niedopuszczalną. Podkreślił jednak, że dawne cesarstwo dalej dąży do rozwiązania tej sprawy. Zaznaczył także, że pomimo zamrożenia współpracy biznesowej między ich krajami, budżet państwa, który zaczyna się 1 kwietnia, nie zostanie zmieniony, gdyż japońscy przedsiębiorcy potrzebują wsparcia.

Źródło: DoRzeczy.pl, Stefczyk.info

Proszę serdecznie o wsparcie mej działalności kupnem książki/książek:

Z góry serdecznie dziękuję za każdy zakup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.