grayscale photo of statues

Duńczycy są gotowi wysłać wojsko do Ukrainy. Czy grozi nam III wojna światowa?

Naczelnika państwa polskiego, Jarosław Kaczyński zaproponował w Kijowie, by wysłać misję pokojową Sojuszu Północnoatlantyckiego. Pomysł jest teraz dyskutowany. Może jest to straszak na Rosję, ale zapowiadanie czegoś takiego jest wprost uwzględnianiem możliwości rozpoczęcia globalnego konfliktu.

Duński minister obrony Morten Bødskov zaproponował wysłanie armii na kraj najechany przez Rosję. Stwierdził, że miałoby to pomóc w zakończeniu wojny. To samo miałaby uczynić względem Estonii, Łotwy i Litwy, choć już rezydują w państwach bałtyckich. Oczywiście wysłanie żołnierzy do Ukrainy musiałoby się odbyć przy zgodzie NATO. Natomiast premier Mette Frederiksen stwierdziła, że nie ma przeszkód prawnych dla wyjazdu duńskich ochotników.

Wcześniej sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg, Stany Zjednoczone i szef Rady Europejskiej Charles Michel doszli do wniosku, że groziłoby to wywołaniem III wojny światowej.

Rosja mówi o przejmowaniu laboratoriów broni biologicznej w Ukrainie, sponsorowanych przez USA, z kolei Stoltenberg stwierdził, że to ona może skorzystać z broni chemicznej i biologicznej. Minister Bødskov wskazał, że Dania mogłaby wraz z misją wojskową wysłać sprzęt do wykrywania tego zagrożenia.

Albo Jarosław Kaczyński po raz kolejny wziął na siebie najbardziej szalone, lecz propagowane przez część nienawistnych wobec Polski środowisk, również wewnętrznych, postulaty, albo faktycznie uważa, że Rosja jest tak groźna, że należy raz na zawsze radykalnie ją powstrzymać. Uważam jednak, że jest to niebezpieczne prowokowanie Federacji Rosyjskiej do zaatakowania nas, wywołania III wojny światowej i że może nie zdajemy sobie sprawy, iż to będzie koniec świata, jaki znamy, gdyż, jak powiedział Albert Einstein: „Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie”.

Źródło: Kresy.pl, MediaNarodowe.com, Isidorium

Proszę serdecznie o wsparcie mej działalności kupnem książki/książek:

Z góry serdecznie dziękuję za każdy zakup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.