man using a laptop at a wood workshop

Przestaniemy nosić maseczki czy termin będzie przesuwany w nieskończoność?

Minister choroby i nagłej śmierci Adam Niedzielski powiedział, że przekazał rekomendacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, aby zniósł pozostałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Jakkolwiek osoby z wykrytym zakażeniem będą przebywały na zwykłym zwolnieniu L-4.

Od 1 marca zniesiono wszystkie ograniczenia prócz noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz przebywania na izolacji lub na kwarantannie.

Niedzielski wskazał, że ministerstwo zaczyna traktować kowid zwyczajnie, jaką jedną z chorób, choć groźnych, gdyż coraz bardziej ma ją pod kontrolą. Stwierdził, że nie ma obecnie zagrożenia gwałtownym wzrostem zakażeń. Na Zachodzie ich liczba wzrasta, lecz, jak zaznaczył, jest to wariant Omikron, zatem liczba hospitalizacji jest mniejsza i nie obciąża szpitali. Równocześnie większość krajów Zachodu znosi obostrzenia.

Przyznał, że choć dzisiaj liczba zakażeń wyniosła 12 274, zaś śmierci 53 osoby i jest kilkuprocentowy spadek w porównaniu z ubiegłym tygodniem, to nie jest już obniżenie o kilkadziesiąt procent liczby zakażeń tak, jak tydzień, dwa tygodnie temu.

Członek rządu dodał, że teraz państwo polskie musi skupić się na działaniach związanych z uchodźcami z Ukrainy.

Adam N. podkreślił, że pozostaną rekomendacje ich noszenia w transporcie lub w dużych skupiskach ludzi.

Decyzje dotyczące zniesienia obecnie obowiązujących zasad mogą przypaść na początek kwietnia, lecz mogą być przesunięte w przypadku ponownych fal koronawirusa. Minister wskazał, że można przejść „ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego”. Jak to mówi Michał Wojciech Tomasz Barczak – będziemy mieli tyle zakażeń, ile rządowi potrzeba… A ja dodam: tak długo, aż możliwe umowy o sprzedaży minimalnej liczby szczepionek zostaną dopełnione, bo jeśli podtrzymuje się społeczeństwo w stanie strachu i zagrożenia, to łatwiej zaaplikować „pożądane” preparaty.

Należy zaznaczyć, że kilka tygodni temu to Konfederacja Wolność i Niepodległość sama domagała się zakończenia szopki i zniesienia wszystkich obostrzeń.

Źródło: DoRzeczy.pl, Propolski.pl, depesza.fm, KorsoKolbuszowskie.pl, Zycie.news, Isidorium

Proszę serdecznie o wsparcie mej działalności kupnem książki/książek:

Z góry serdecznie dziękuję za każdy zakup

Leave a Reply