Kilka wydarzeń z ostatniego czasu, czyli co słychać w IKS Łucznik Kraków

Nie byliśmy konsekwentni, dlatego nie kontynuowaliśmy drogi sukcesu. Wojna jednak rozpoczęta – oficjalnie dołączyliśmy do Miniligi.

Poniżej relacja z meczu sparingowego KS Płomień Kraków z 5 III AD 2022 z ul. Osiedle Oświecenia 30:

Łucznik to żywa historia, więc zrelacjonujmy dzisiejszy mecz opowiadaniem…

Dawno, dawno temu… Nie no, żartuję, przejdźmy do meritum.

KS Płomień Kraków udało się zrewanżować. Kapitan Damian Horosin zrobił porządki. Wypuścił konnicę, która stratowała nas prawie do zera. Jednak w pierwszej połowie piękną bramkę, o której zawsze marzył, zdobył rycerz Eryk Iwaszko, co pozwoliło nie wedrzeć się wrogom do bram twierdzy.

Druga połowa była już wzajemną wymianą ciosów. Jednak mimo twardej obrony oraz osłabienia sił rywala przez nieszczęśliwe zderzenie się bramkarza ognistych z naszym zawodnikiem, trudno było już odeprzeć przeważające siły przeciwnika. Tym bardziej, że nasza załoga była osłabiona nie przybyciem aż 1/3 wojsk.

Sławetny rycerz Damian, wykorzystując swe doświadczenie, skutecznie utrzymał przewagę i nie dał wypchnąć swej tym razem ogromnej armii z murów topniejącej z minuty na minutę twierdzy Łucznika. Jego zespół zdobył zamek przy Oświecenia wynikiem 13:7.

Na pochwałę zasługuje Marcin Zagórny, który okazał się kolejnym talentem w szkole bramkarzy IKS Łucznik Kraków.

Trenerem prowadzącym był Norbert Polak, testowanym trenerem-asystentem Adrian Kruba. Jutro zamienią się rolami… 😉

Skład:

Marcin Zagórny, Mateusz Polak, Artur Zawadzki, Eryk Iwaszko, Michał Pilch, Stanisław Smoczyński (C), Adrian Kruba, Oskar Iwaszko, Norbert Polak.

Statystyki:

Eryk Iwaszko: 2 asysty i 3 gole

Stanisław Smoczyński: 3 asysty i 1 gol

Mateusz Polak: 1 gol

Oskar Iwaszko: 1 asysta

Adrian Kruba: 1 asysta i 2 gole.

Co prawda, jak dotąd Łucznik utrzymał przewagę w regionie, mając wcześniej na swym koncie 2 zwycięstwa i korzystny bilans bramek.

Mamy nadzieję, że jutro wszystkie chorągwie IKS-u staną do walki, gdyż jest nadzieja, a słońce musi kiedyś się wznieść…

PS: Oczywiście nasz zespół uszanował Konwencję Genewską i osobiście pomagaliśmy bramkarzowi Płomienia. Doszły nas wieści, że ma się dobrze.

Potem przygotowywaliśmy się na mecz ligowy w Play Arenie z Nienajmłodszymi w niedzielę o 10 przy ul. Lipskiej 61:

Niestety, ulegliśmy Nienajmłodszym 3:16. Nie zdążyliśmy przygotować wszystkich zawodników do naszego systemu gry, ale i tak nowi piłkarze wnieśli wiele dobrego.

Wśród nich Rafał Kościółek, były członek Olimpii, zdobył dla nas 2 bramki i raz asystował! Asystę dołożył Kacper Sadowski, a bramkę Tymek Grabowski.

Cóż ćwiczymy, dalej. Intensywność jest duża, gdyż jeszcze dzisiaj gramy mecz wewnętrzny, potem przerwa jedynie do środy, a w sobotę i w niedzielę ponownie czeka nas kilka spotkań.