Mecz w Skawinie, czyli chłopy w szczerym polu

W drugim tygodniu staramy się utrwalić to, nad czym pracowaliśmy w pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego.

Boisko, z którego korzystamy ma niezwykłe uroki. Wygląda jak Bałucianka na Podkarpaciu, gdzie ponoć jest kraniec świata, więc wrony zawracają. A oznaką tego jest wiatr, który towarzyszy nam w tej miejscowości położonej pod królewskim miastem.

Czy zasiana przez nas pszenica przyniesie obfite plony? O tym przekonamy się już w sobotę, gdy o 12 na stadionie przy ul. Osiedle Oświecenia 30 zmierzymy się z KS Płomień Kraków. Poprzednio wygraliśmy z tą drużyną 11:6, ale trzeba przyznać, że tak wysokie zwycięstwo zapewniliśmy sobie w przedłużonym czasie gry. Płomień to wymagający rywal, tym bardziej, jeśli gra tam człowiek, którego liczby klubów nawet nie zliczę, jak się okazuje z wywiadu na Polus TV, czyli Damian Horosin, ichniejszy kapitan.

W środę próbowaliśmy wdrożyć nowe nabytki naszego klubu w system gry i styl naszego myślenia na boisku. Wyszło wiele dobrych akcji, gra wyglądała na poukładaną. Oczywiście cały czas pracujemy nad wyeliminowaniem indywidualnych niedociągnięć. Mamy nadzieję, że ta intensywna praca pomoże nam wywalczyć zwycięstwo w niełatwych zmaganiach Play Areny i pozwoli na większą liczbę zwycięstw, a może i na coś więcej w Minilidze. O tym przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Należy się cieszyć, że zainteresowanie naszym klubem jest olbrzymie. Dalej zgłaszają się do nas kandydaci. Łucznik jest otwarty na każdego, jakkolwiek trzeba też przyznać, że duża część z chętnych przystąpić do naszego zespołu została już wykreślona z listy. Niestety, ale liczba wystawek lub braku komunikatywności była większa, niż myśleliśmy. Niemniej, i tak pozyskaliśmy i możemy pozyskać sporo zawodników. Staramy się także tak ułożyć kalendarz spotkań, by każdy, stary i nowy, mógł rozegrać jak najwięcej meczów.

Kolejnymi kandydatami, którzy zdali test i dołączyli do, jak to mówi nasz dyrektor ds. mediów klubowych Jakub Konieczny, ,,Dumy Ruczaju”, są Marcin Zagórny, Rafał Kościółek i Grzegorz Krasicki. O ostatniego z nich rywalizowaliśmy z FC Anonami z drugiej ligi Miniligi i, jak widać, wygraliśmy to starcie. Co skłoniło tego piłkarza do dołączenia do zespołu, który dopiero wchodzi do 4 ligi? Czy bogactwo klubu szejka Norberta, czy może atmosfera, jaką roztacza Łucznik? To już pozostanie tajemnicą… Niemniej jedno jest pewne – IKS Łucznik Kraków to atrakcyjny kierunek dla piłkarzy z całego Krakowa i z okolic. Jeżeli nasz klub dojdzie do porozumień z pewnymi osobami, czekają Państwa jeszcze nie lada niespodzianki. Dlatego proszę trzymać się mocno!

Prawdą jest jednak, że nasz okres rekrutacyjny dobiega końca. Jeszcze w przyszłym tygodniu przetestujemy ostatniego z kandydatów. Potem nadal będzie możliwość wejścia do naszej drużyny, ale wszystko zależy od tego, czy przystąpimy ewentualnie do kolejnych rozgrywek. Kadra IKS-u jest szeroka – obecnie to 45 zawodników, plus jeden członek klubu. Do tego dochodzą obecnie testowani. No chyba, że by liczyć rozdwojenie jaźni wyrażające się w wielu aktywnościach naszego prezesa, to oczywiście można zwielokrotnić tę liczbę…

Ah, wreszcie mogłem się rozpisać o swoim klubie. Na spotkaniach z członkami klubu nie mogę tego robić, bo herbata im wystyga. Ale tak, Bogu dziękuję, że doszliśmy do tego momentu. Tyle przeszkód po drodze, to zmaganie się z brakiem nadziei i brak sił. Chrystus jednak prowadzi, niczym w Psalmie 91 o Bożej opiece. Cieszę się, że razem tworzymy coś niezwykłego. Mam nadzieję, że i moim podopiecznym IKS Łucznik daje coś wyjątkowego, wspólnotę, w której tworzą się więzi i realizują skryte marzenia…

A gdyby jeszcze tak rzucić ciekawostką z rękawa, jak zawsze taki Darek na lekcjach biologii i chemii w moim liceum, co grał, może dalej gra, w Zagłębiu Sosnowiec, to dodam, że najmłodszy zawodnik w naszym klubie ma 13 lat, a najstarszy 41. Jak to mówił aktor z ,,Korony królów”, co grał księcia Olgierda: ,,Taka historia”…

Poniżej skromna fotorelacja ze środowego treningu:

Zapraszamy również do polubienia lub odwiedzenia naszych profili:

https://isidorium.com/

https://www.facebook.com/ikslucznik

https://www.instagram.com/iks_lucznik_krakow/

https://www.tiktok.com/@ikslucznik

PS: Powyżej nasz dyrektor Kuba na straży.

Leave a Reply