Mecz w Skawinie, czyli chłopy w szczerym polu

W drugim tygodniu staramy się utrwalić to, nad czym pracowaliśmy w pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego.

Boisko, z którego korzystamy ma niezwykłe uroki. Wygląda jak Bałucianka na Podkarpaciu, gdzie ponoć jest kraniec świata, więc wrony zawracają. A oznaką tego jest wiatr, który towarzyszy nam w tej miejscowości położonej pod królewskim miastem.

Czy zasiana przez nas pszenica przyniesie obfite plony? O tym przekonamy się już w sobotę, gdy o 12 na stadionie przy ul. Osiedle Oświecenia 30 zmierzymy się z KS Płomień Kraków. Poprzednio wygraliśmy z tą drużyną 11:6, ale trzeba przyznać, że tak wysokie zwycięstwo zapewniliśmy sobie w przedłużonym czasie gry. Płomień to wymagający rywal, tym bardziej, jeśli gra tam człowiek, którego liczby klubów nawet nie zliczę, jak się okazuje z wywiadu na Polus TV, czyli Damian Horosin, ichniejszy kapitan.

W środę próbowaliśmy wdrożyć nowe nabytki naszego klubu w system gry i styl naszego myślenia na boisku. Wyszło wiele dobrych akcji, gra wyglądała na poukładaną. Oczywiście cały czas pracujemy nad wyeliminowaniem indywidualnych niedociągnięć. Mamy nadzieję, że ta intensywna praca pomoże nam wywalczyć zwycięstwo w niełatwych zmaganiach Play Areny i pozwoli na większą liczbę zwycięstw, a może i na coś więcej w Minilidze. O tym przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Należy się cieszyć, że zainteresowanie naszym klubem jest olbrzymie. Dalej zgłaszają się do nas kandydaci. Łucznik jest otwarty na każdego, jakkolwiek trzeba też przyznać, że duża część z chętnych przystąpić do naszego zespołu została już wykreślona z listy. Niestety, ale liczba wystawek lub braku komunikatywności była większa, niż myśleliśmy. Niemniej, i tak pozyskaliśmy i możemy pozyskać sporo zawodników. Staramy się także tak ułożyć kalendarz spotkań, by każdy, stary i nowy, mógł rozegrać jak najwięcej meczów.

Kolejnymi kandydatami, którzy zdali test i doÅ‚Ä…czyli do, jak to mówi nasz dyrektor ds. mediów klubowych Jakub Konieczny, ,,Dumy Ruczaju”, sÄ… Marcin Zagórny, RafaÅ‚ KoÅ›ciółek i Grzegorz Krasicki. O ostatniego z nich rywalizowaliÅ›my z FC Anonami z drugiej ligi Miniligi i, jak widać, wygraliÅ›my to starcie. Co skÅ‚oniÅ‚o tego piÅ‚karza do doÅ‚Ä…czenia do zespoÅ‚u, który dopiero wchodzi do 4 ligi? Czy bogactwo klubu szejka Norberta, czy może atmosfera, jakÄ… roztacza Łucznik? To już pozostanie tajemnicÄ…… Niemniej jedno jest pewne – IKS Łucznik Kraków to atrakcyjny kierunek dla piÅ‚karzy z caÅ‚ego Krakowa i z okolic. Jeżeli nasz klub dojdzie do porozumieÅ„ z pewnymi osobami, czekajÄ… PaÅ„stwa jeszcze nie lada niespodzianki. Dlatego proszÄ™ trzymać siÄ™ mocno!

PrawdÄ… jest jednak, że nasz okres rekrutacyjny dobiega koÅ„ca. Jeszcze w przyszÅ‚ym tygodniu przetestujemy ostatniego z kandydatów. Potem nadal bÄ™dzie możliwość wejÅ›cia do naszej drużyny, ale wszystko zależy od tego, czy przystÄ…pimy ewentualnie do kolejnych rozgrywek. Kadra IKS-u jest szeroka – obecnie to 45 zawodników, plus jeden czÅ‚onek klubu. Do tego dochodzÄ… obecnie testowani. No chyba, że by liczyć rozdwojenie jaźni wyrażajÄ…ce siÄ™ w wielu aktywnoÅ›ciach naszego prezesa, to oczywiÅ›cie można zwielokrotnić tÄ™ liczbÄ™…

Ah, wreszcie mogÅ‚em siÄ™ rozpisać o swoim klubie. Na spotkaniach z czÅ‚onkami klubu nie mogÄ™ tego robić, bo herbata im wystyga. Ale tak, Bogu dziÄ™kujÄ™, że doszliÅ›my do tego momentu. Tyle przeszkód po drodze, to zmaganie siÄ™ z brakiem nadziei i brak siÅ‚. Chrystus jednak prowadzi, niczym w Psalmie 91 o Bożej opiece. CieszÄ™ siÄ™, że razem tworzymy coÅ› niezwykÅ‚ego. Mam nadziejÄ™, że i moim podopiecznym IKS Łucznik daje coÅ› wyjÄ…tkowego, wspólnotÄ™, w której tworzÄ… siÄ™ wiÄ™zi i realizujÄ… skryte marzenia…

A gdyby jeszcze tak rzucić ciekawostkÄ… z rÄ™kawa, jak zawsze taki Darek na lekcjach biologii i chemii w moim liceum, co graÅ‚, może dalej gra, w ZagÅ‚Ä™biu Sosnowiec, to dodam, że najmÅ‚odszy zawodnik w naszym klubie ma 13 lat, a najstarszy 41. Jak to mówiÅ‚ aktor z ,,Korony królów”, co graÅ‚ ksiÄ™cia Olgierda: ,,Taka historia”…

Poniżej skromna fotorelacja ze środowego treningu:

Zapraszamy również do polubienia lub odwiedzenia naszych profili:

https://isidorium.com/

https://www.facebook.com/ikslucznik

https://www.instagram.com/iks_lucznik_krakow/

https://www.tiktok.com/@ikslucznik

PS: Powyżej nasz dyrektor Kuba na straży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.