bed empty equipments floor

Konfederacja składa wniosek o odwołanie ministra choroby i nagłej śmierci

Tytułowe wyrażenie pochodzi ze słownika Grzegorza Brauna. Chodzi oczywiście o ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Decyzję o zbieraniu podpisów pod wnioskiem konfederaci ogłosili na konferencji prasowej. Liczą nie tylko na posłów opozycji, ale także Zjednoczonej Prawicy.

– Mamy nadzieję, że ma ogromną szansę zdobyć wymaganą liczbę podpisów, ponieważ deklaracje ze strony praktycznie całej opozycji są takie, że minister Niedzielski powinien odejść – stwierdził członek partii KORWIN, Artur Dziambor.

Formacja złożona z kilku partii uzasadnia swą decyzję liczbą zgonów podczas pandemii, która sytuuje Polskę w europejskiej czołówce. Do tego lockdowny spowodowały ogromne straty w gospodarce.

– Każdy dzień zamknięcia gospodarki kosztował nas 1,3 mld złotych. (…) Mamy też informacje, że za decyzje podejmowane w Ministerstwie Zdrowia budżet państwa poniósł gigantyczną stratę na poziomie ponad 200 mld złotych, a to są decyzje, za które odpowiedzialny był minister Niedzielski – dodał Dziambor.

Przewodniczący Ruchu Narodowego zaznaczył, że w rządzącej formacji jest wielu krytyków obecnej sanitarnej polityki.

– W Zjednoczonej Prawicy wiele osób dzisiaj się kreuje na takich, które nie chciały restrykcji sanitarnych. Bardzo proszę – podpiszcie się pod wnioskiem o dymisję ministra zdrowia. To będzie test wiarygodności.

Skierował słowo także do polityków opozycji.

– Lewica, Platforma, PSL, Hołownia. A kto się podpisze? Zobaczymy. To będzie test wiarygodności.

Poseł Dziambor podkreślił, że w wyniku bezsensownej strategii rządu społeczeństwo, zwłaszcza młodzież, mierzy się z licznymi problemami natury psychicznej, co jest efektem wprowadzania maseczek i lekcji zdalnych.

– Będziemy mieli sytuację, w której dzieci nie dość, że nie mają oferty edukacyjnej, to mamy twarde dane wskazujące na ponad 50-procentowy wzrost liczy stanów depresyjnych wśród młodzieży oraz ponad 40-procentowy wzrost liczby prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

Szef RN podkreślił z kolei, że szczepienia i restrykcje nie pomogły w walce z koronawirusem.

Artur Dziambor podkreślił, że Konfederacja już wcześniej sygnalizowała problem.

– Wszystkie te kwestie, które są związane z działalnością ministerstwa były przez Konfederację na bieżąco komentowane. Składaliśmy wnioski do prokuratury, prosiliśmy też o kontrolę ze strony Najwyższej Izby Kontroli.

Jeżeli Konfederacja uzyska 69 podpisów, będzie mogła złożyć projekt w Sejmie. Samo koło liczy 11 członków. Reprezentantem wnioskodawców jest poseł Grzegorz Braun.

Link do całej konferencji:

Źródło: Bankier.pl, DoRzeczy.pl, wKraju24.pl

Leave a Reply