Jan Maria Jackowski: Mam odwagę krytykować niekonsekwencję Zjednoczonej Prawicy, więc może dlatego zostanę wyrzucony

Polityk startujący z list Prawa i Sprawiedliwości, lecz nie należący do partii, odnosi się do plotek, które mówią, że ma zostać wyrzucony z koła parlamentarnego PiS.

Senator wskazał, że ośmielił się wytykać niekonsekwencję we wprowadzaniu Polskiego Ładu, mówić brak jednoznaczności w sprawie programu szpiegującego Pegasus i krytykować ,,Piątkę dla zwierząt”. Brał udział także w wewnętrznych dyskusjach Prawa i Sprawiedliwości, by skłonić do refleksji w pewnych tematach. Niestety był jednak przeciwny także lex TVN.

Stwierdził, że gdyby rzeczywiście został usunięty, to znaczyłoby, że kierownictwo ugrupowania woli usunąć polityka uczciwego względem wyborców, niż rozwiązać dane problemy.

Zauważył, że wyrzucenie miało się odbyć dzisiaj, lecz, jak widać, nic takiego się nie stało.

Tymczasem informacja o chęci odstawienia Jackowskiego wyszła również z… Polskiej Agencji Prasowej (PAP), czyli z instytucji państwowej. Oznajmiła, że źródłem wieści jest członek kierownictwa PiS.

Jan Maria jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu i członkiem Komisji Ustawodawczej.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel stwierdził wcześniej, że jest sporo przesłanek, by prezydium klubu podjęło taką decyzję, jeżeli senator coraz mniej zgadza się z tą formacją. Teraz szef klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki powiedział, że na najbliższym posiedzeniu organu nastąpi decyzja o usunięciu Jackowskiego.

Zjednoczona Prawica ma obecnie 46 senatorów.

Źródło: DoRzeczy.pl, depesza.fm, wPolityce.pl, radioszczecin.pl, CAI24.pl, senat.gov.pl, Wikipedia

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jan_Maria_Jackowski_45._posiedzenie_Senatu.JPG

Leave a Reply