hallway with window

Główny pandemiarz: Może zniesiemy kwarantannę

Najważniejszy doradca premiera ds. koronawirusa, profesor Andrzej Horban stwierdził, że rozważa zniesienie kwarantanny dla osób mających kontakt z zakażonymi i przekraczającymi polską granicę oraz skróci izolację do 2 dni po zakończeniu objawów u osoby, której wynik testu okazał się pozytywny.

Intrygujące jest to, że rządzący mogliby podjąć taką decyzję nie wtedy, gdy liczba zakażeń by opadła, ale… utrzymała się. Obecnie w domowym areszcie trzymanych jest ponad 600 tysięcy ludzi.

Nie jest jednak wyjaśnione, czy osoby, które będą miały stwierdzonego koronawirusa, ale nie będą miały objawów, zostaną wypuszczone na wolność po 2 dniach, czy ich uwięzienie skończy się jedynie dzień wcześniej, niż dotąd, czyli nie 10, a 9 dni. Zwyczajnie trwa ono 7 dni, plus 3 dni w przypadku niestwierdzenia objawów.

Osoby, które miały kontakt z chorymi, powinny być wówczas zachęcane do noszenia masek i zachowywania dystansu.

Władza może podjąć decyzję w połowie lutego, gdy z ferii wrócą kolejne osoby.

Alchemik premiera straszy oczywiście powrotem wariantu Delta, który teraz śpi niczym wulkan dzięki huraganom Omikrona. Lekiem na zło jest oczywiście cudowna szczepionka.

Zawsze zastanawia mnie, pomijając już loterię z wyświetlaniem pozytywnego lub negatywnego wyniku testu, jak to możliwe, że liczba zakażeń wzrasta i spada proporcjonalnie do liczby wykonywanych testów. Czy naprawdę sami Polacy zgłaszają się do testu, bo potrzebują, czy ktoś ich z góry przymusza kanałami pośrednimi lub wywołując nacisk np. na pracodawców. Dziś wykryto 47 534 przypadków. Wykonanych testów było o ponad 10 tysięcy mniej.

Z apelem o zniesienie pandemicznej restrykcji zwróciła się w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości, Anna Maria Siarkowska:

Źrodło: DoRzeczy.pl, Bezprawnik.pl, Glos24.pl, RadioMaryja.pl, LegaArtis.pl, Depesza.fm, Isidorium

Leave a Reply