man preparing dough for bread

Rząd zamierza wprowadzić kartki na chleb, mąkę i cukier?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński wystąpił na antenie jednej z telewizyjnych stacji.

– Powiedzieliśmy, obniżymy cenę VAT-u na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję komisji europejskiej, mam nadzieję, że ona wkrótce będzie. I chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe produkty żywnościowe. Te wszystkie instrumenty są… – mówił poseł.

– Co… – ledwo wypowiedział redaktor prowadzący rozmowę, po czym dopytał:

– Przepraszam, dobrze usłyszałem? Ceny regulowane? Na jakie artykuły? ,,Regulowane ceny na artykuły żywnościowe”…

– Na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, cukier, mąka, takie rzeczy. Jeżeli inflacja będzie (…), to takie rozwiązanie też może być wprowadzone.

Pan Kazimierz stwierdził najpierw, że rząd może coś takiego wprowadzić, po czym zaznaczył, że nie jest z rządu. Nie wiadomo zatem, czy to rzeczywiście rząd, czy formacja Prawa i Sprawiedliwości, czy jakieś środowiska mają taki pomysł. Na koniec powiedział, że to jest autorski projekt ,,na użytek tego programu”.

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Smoliński stwierdził, że użył tego przykładu dla podkreślenia ciągłej krytyki ze strony opozycji, która za każdym razem, gdy rząd coś proponuje, jest przeciwko i zachowuje się w sposób niemerytoryczny. Zaznaczył, że rząd nie planuje wprowadzania regulacji cen żywności.

A może nie planuje, ale rozważa?

Źródło: polsatnews.pl – kanał na Youtube, RadioMaryja.pl

Leave a Reply