photo of chinese temple

Chiny wprowadzają zakaz tatuażu

Krajowa Generalna Administracja Sportu w Chinach wydała rozporządzenie, zgodnie z którym reprezentanci kraju i ligowi zawodnicy nie mogą pokazywać tatuażów.

W razie nieusunięcia znamienia, piłkarze mają je zakrywać podczas treningów lub meczy, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach (prawdopodobnie np. gdy nie można zakryć go długim rękawem ze względu na gorąc) i za zgodą zespołu. Ci, którzy ich nie mają, od teraz nie mogą ich wykonywać.

Komunistyczna Partia Chin uzasadnia tę decyzję sprzeciwem wobec prezentacji dekadenckiego stylu, stanowieniem przykładu dla reszty społeczeństwa i walką o zasadę piękna (z nauki starożytnych Greków wiemy, że występuje obok prawdy i dobra).

Niedawno z telewizji usunięto osoby, które nie są heteronormatywne, czyli będąc chłopami i babami, twierdzą, że nimi nie są, tylko kimś innym, najlepiej kosmitami.

Damian Smyk z redakcji Weszło.com, jakoby sugerując niewłaściwość decyzji, napisał, że ponoć kibice są zaskoczeni: ,,– Mamy wybierać piłkarzy dobrych czy świętych? – pyta jeden z nich na platformie Weibo”. A my na to odpowiemy, że najlepiej i świętych i dobrych. Bo choć w piłkarskich realiach trzeba wybierać po prostu najlepszych w rzemiośle, to celem każdego człowieka i jakiegokolwiek dzieła powinno być dążenie do świętości w pierwszej kolejności. Zatem nieco poświęcenia nie zaszkodzi.

Odważna i piękna okładka jednego z numerów dwumiesięcznika ,,Polonia Christiana”.

U mnie w klubie nie ma takich zasad, choć poważnie się nad tym zastanawiałem, lecz doszedłem do wniosku, że poziom oporu bazującego na fałszywym pojęciu wolności, niezrozumienie niebezpieczeństwa wynikającego z tatuaży i niemała liczba ich noszących, zmusza mnie do zastosowania katolickiej (tak, wynika ona z Katolicyzmu) zasady tolerancji. Natomiast chętnie poparłbym podobne rozwiązania w Polsce. Wiem, wiem – zaraz wszyscy się na mnie rzucą. Niemniej nieraz już o tym pisałem, więc nie wytłumaczę. Dlatego tylko przypomnę na koniec słowa z Księgi Kapłańskiej (Biblia):

Źródło: Transfery.info, Sport.TVP.pl, NCzas.com, Weszło.com, Isidorium

Leave a Reply