judge signing on the papers

Pomagała i tuszowała afery pedofilskie miliardera. FBI w końcu ją namierzyło

Ghislaine Maxwell, konkubina Jeffreya Epsteina, stanęła przed sądem.

Odbył się proces o współudział w molestowaniu nieletnich dziewcząt. Ława przysięgłych, po wysłuchaniu 4 ofiar, w tym 3 pod pseudonimami, uznała 5 z 6 zarzutów. Została uniewinniona jedynie z oskarżenia o namawianie niepełnoletniej do podróży w celach seksualnych. Maxwell grozi do 65 lat więzienia. Uznana za winną nie przyznaje się do zarzutów, a prawnicy zapowiadają apelację. Zastępca prokuratora, Alison Moe nazwała ją „wyrafinowanym drapieżnikiem”.

Sam bogacz prawdopodobnie popełnił samobójstwo w areszcie w 2019 r. Jego kochanka została namierzona poprzez telefon przez FBI w połowie 2020 r. w mieście Bradford w stanie New Hampshire.

Większość zbrodni odbywało się na na wyspie Little St. James, wchodzącej w skład brytyjskiej kolonii Wysp Dziewiczych (nomen-omen). Saint James to po polsku św. Jakub. A ten pewnie jest załamany…

Wśród przyjaciół pary zbrodniarzy byli syn brytyjskiej królowej, książę Andrzej, były prezydent Bill Clinton czy reżyser Woddy Allen. To jeszcze o niczym nie świadczy, ale warto być ostrożnym. Jako etatowy antysemita dodam, że obydwoje pochodzili z żydowskich rodzin, jej ojciec był współwłaścicielem agencji prasowej Reuters, a matka francuską protestantką. Niemniej, to ciekawostki, bo całych biografii nie znam.

Źródło: Stefczyk.info, PCh24.pl, Wikipedia, Isidorium

Leave a Reply