flag of poland

Łucznik odnosi sukcesy w Ameryce. Produkcja broni pełną parą

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu sp. z o.o., wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, odnotowała zdecydowany wzrost sprzedaży swoich produktów i podzieliła się wiadomościami o nowych inicjatywach.

Firma oświadczyła, że w roku epidemii skupiła się na dotrzymaniu swoich zobowiązań i umocnieniu zagranicznej ekspansji.

Pracownicy wyprodukowali kilkanaście tysięcy zestawów karabinków Modułowy System Broni Strzeleckiej (MSBS) Grot dla polskiego wojska. Z kolei na rynek cywilny trafiły karabinki MSBS Grot S z lufą 14 i 10 cali, zespoły lufy 14,5 cala kal. 223 Rem do karabinka MSBS Grot w wersji cywilnej. Natomiast pistolety VIS 100 M1 doczekały się nowej kolorystyki, a ich sprzedaż wzrosła. Na dodatek przedsiębiorstwo umożliwiła klientom obróbkę metali.

Podsumowano, że w USA zyski wyniosły 300%, a do tamtejszych klientów dotarły karabinki 223 S Beryl M1, Mini Beryl Pistol oraz Beryl S 762 M1. Członkowie firmy mają nadzieję, że w przyszłym roku w Stanach będą mogli zaoferować również karabinki MSBS Grot.

Łucznik również porozumiał się z Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Dzięki współpracy z ośrodkami naukowymi może polepszać swój poziom technologiczny i produkcyjny. Wspólna wymiana będzie się też wiązała ze wzajemnymi wizytami w tych miejscach, z seminariami i z warsztatami.

Fabryka pochwaliła się także nagrodą, jaką otrzymała od ministra obrony narodowej za VIS 100 w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Źródło: Kresy.pl, portal-mundurowy.pl

Leave a Reply