television-camera-men-outdoors-ballgame-159400.jpeg

Niemcy zatrzymali Rosjan na odcinku Eutelsatu. Potem kontratak Moskwy odparł Youtube

Niemiecki regulator mediów MABB (Medienanstalt Berlin-Brandenburg) przekonał operatora satelitarnego Eutelsat 9B do zablokowania nadawania rosyjskiej telewizji RT auf Sendung.

Stacja posiada już programy w językach angielskim, hiszpańskim i arabskim, również specjalnie sprofilowane pod mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki i Wielkiej Brytanii. Teraz miała ruszyć z ofensywą na froncie niemieckim.

Krajowy urząd wszczął postępowanie przeciwko telewizji. Dyrektor urzędu ds. mediów w Berlinie-Brandenburgii (MABB) Eva Flecken domaga się od RT wyjaśnień do końca roku, dlaczego medium nie zabiegało o uzyskanie licencji. Grozi to trwałym usunięciem stacji lub karą pół miliona euro grzywny. Firma może odwołać się od decyzji.

Natomiast Rosjanie po kilku godzinach wykonali kontratak na linii Youtube’a, lecz ten po kilku godzinach zablokował kanał. W przeszłości postąpił tak już z RT DE i Der Fehlende Part, gdyż we wrześniu RT miał rozpowszechniać fałszywe informacje o covidzie. Wówczas Roskomnadzor (Federalna Służba Nadzoru nad Telekomunikacją, Technologią Informacyjną i Masową Komunikacją) zagroził Google, że zablokuje Youtube’a w Rosji. Dziś grozi tym samym.

Kanały RT są oskarżane o sianie propagandy rosyjskich władz, dlatego są zablokowane na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Zgodnie z niemieckim prawem ani państwo ani partia nie może wywierać wpływu na dane medium. Tymczasem właścicielem stacji jest finansowana przez Federację Rosyjską agencja informacyjna RIA Novosti.

Źródło: Kresy.pl, Tysol.pl, DoRzeczy.pl

Leave a Reply