set of black opened envelope and cash dollars

Chcą posadzić ludzi na drutach kolczastych, morzyć ich głodem i zagazować

Obrońcy TVN-u wyszli na ulice Królewskiego Krakowa i protestowali w obronie stacji. Nie obyło się bez interesujących postulatów niektórych osób.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która wskazuje, że media nie mogą być zbudowane więcej niż 49% kapitału zagranicznego, z pominięciem Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Inicjatywa czeka na podpis prezydenta.

W związku z tym w różnych miejscach Polski zorganizowano protesty. Jedna z uczestniczek krakowskiego strajku na Rynku Głównym, rozpoczynającego się o godz. 15, na kartonie wypisała hasło: „Auschwitz dla nacjonalistów”, inna zaś: „Zaszczep się! Tęp nacjonalistów”. To prawdopodobnie nawiązanie do wydarzenia, w którym jednak nie uczestniczyli tylko straszliwi nacjonaliści, lecz również środowiska wolnościowe: https://isidorium.com/2021/12/15/patent-na-auschwitz-metody-te-same-tylko-inna-materia/. Pomijam już samo słowo „nacjonalista”, które może mieć negatywne albo pozytywne znaczenie, gdyż… A, nie chce mi się wyjaśniać tego po raz tysięczny.

Wcześniej w Krakowie o 14. na Placu Matejki odbył się Marsz Pamięci Gabriela Narutowicza w 99. rocznicę zamordowania prezydenta pod nazwą „Nacjonalizm precz z Krakowa”. Część jego uczestników dołączyła do bojowników TVN-u.

Co zabawne, posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu nad tą ustawą, więc wychodzi, iż Zjednoczona Prawica to rzekomo nacjonaliści… (nie potrafię tego zapisać bez drżenia rąk ze śmiechu).

Zareagowała także Młodzież Wszechpolska z Krakowa na swoim profilu na Facebooku:

„Dziś w Krakowie uczestnicy Marszu przeciwko Nacjonalizmowi dali popis pacyfizmu i wzajemnej miłości, proponując… „Auschwitz dla nacjonalistów”. PPS, Lewica i Antifa maszerowali dumnie również z transparentami „Prawa człowieka nie dla nacjonalistów”.

Organizacja zauważyła także intrygującą tezę armii TVN-u:

Lewica zapragnęła promować także nową modę, która na kartonie wybrzmiała w słowach „Polak obrzezany najlepiej widziany”.

Na napis ponownie zareagowało Muzeum Auschwitz:

Sprawę skomentował również prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki:

Ofertę biznesową przedstawił dla protestujących prof. Adam Wielomski, który walczy zarówno z TVN-em, jak i z TVP:

Źródło: PCh24.pl, DoRzeczy.pl, Młodzież Wszechpolska – Kraków – profil na Facebooku, Narodowcy.net, Nacjonalista.pl Isidorium

Leave a Reply