person holding injection

Medycy na rozkaz, a nauczyciele zostaną sprzątaczkami

Minister zdrowia Adam Wisielski… Przepraszam, Niedzielski stwierdził, że w nadchodzącym tygodniu lub tuż po świętach pracownicy służby zdrowia będą musieli poddać się szczepieniu.

Adam N. powiedział, że jest po spotkaniu ze środowiskami leczniczymi i są oni jakoby zdecydowanie zgodni z tą decyzją. Ich samorządy mają wydać wspólne oświadczenie w przyszłym tygodniu. Sprawę, w jego interpretacji, mają popierać również sami pacjenci.

Minister Niedzielski wspomniał jednak, że nie wszyscy członkowie tych środowisk zgadzają się na takie rozwiązanie, ale stanowią mniejszość. Określił ich głosy mianem ,,krzykliwych” (tłum. na chłopski rozum, zdroworozsądkowych).

Natomiast w kwestii nauczycieli Adam N. wyjaśnił, że prowadzi negocjacje z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem i prawdopodobnie rząd wprowadzi rozwiązanie, gdzie nie będzie obowiązku szczepień, ale szef danej placówki oświatowej będzie mógł sam zdecydować, czy pozostawia lub zatrudnia osobę niezaszczepioną, czy przesuwa ją do innych prac. Wspólne stanowisko ministrów ma być uzgodnione do końca grudnia. N. obawia się bowiem odejścia kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli z pracy.

Co ciekawe, minister Wisielski podkreślił, że na razie pierwsze salwy strzykawkowe zostaną skierowane w kierunku medyków, ale dalsze wprowadzanie obowiązkowego szczepienia nie może wiązać się z wywoływaniem protestów na ulicach.

Źródło: DoRzeczy.pl, PCh24.pl, Legaartis.pl, Isidorium

Leave a Reply