Francja i Kanada: Jeśli powiesz, że są tylko 2 płcie, trafisz za kratki

Francuski senat 7 grudnia zakazał leczenia ludzi z zaburzeń tożsamości płciowej, czyli że jak jesteś chłopem, to możesz być babą, a jak babą, to możesz być chłopem, choć ponoć rozróżnianie świata na dwie płcie jest… obraźliwe. Natomiast 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tą samą drogą poszedł już kanadyjski parlament.

Projekt już 5 października w pierwszym czytaniu przyjęło Zgromadzenie Narodowe. Za przyjęciem pomysłu w Senacie głosowało 305 osób, 28 było przeciw. Projekt ustawy został jeszcze zgłoszony pod głosowanie do parlamentu przez partię prezydenta Emmanuela Macrona, La République en marche. Teraz przebywa w komisji parlamentarnej obu izb, która orzekła, że wyjątkiem mogłoby jedynie skłanianie do refleksji np. ze względu na młody wiek.

Minister ds. równości Elisabeth Moreno stwierdziła, że inicjatywa chroni integralność ludzkiej osoby, czyli sprytnie przypisała tę cechę różnorodności zamiast prawdzie, z którą wiązał integralność św. Jan Paweł II.

W zapisach przewidziano karę do lat 2 pozbawienia wolności i do 30 tys. euro grzywny. Konsekwencje mogą być jednak większe w przypadku nieletnich. Z kolei rodzice wysyłający swoje pociechy na terapię konwersyjną mogą liczyć się nawet z 3-letnim więzieniem i 45 tys. euro do zapłaty. Przepisy mają wejść jeszcze przed upływem kadencji Macrona.

Kanadyjczycy nie chcieli być w tyle rewolucji tego świata i ich parlament jednomyślnie również przegłosował podobną ustawę. Według niej nawet osoba chcąca poddać się terapii, nie może ani zgłosić do terapeuty ani szukać go za granicą. Nowe bezprawie zacznie działać w ciągu 30 dni po podpisaniu i opublikowaniu.

Niestety, to samo podejście prezentują takie państwa jak Malta, Niemcy i 20 stanów w USA, z kolei parlament europejski w marcu 2018 przyjął rezolucję wzywającą członków unii do wprowadzenia takiego zakazu.

Źródło: PCh24.pl, NCzas.com, DoRzeczy.pl, Opoka.org.pl

Leave a Reply