Zginęły już 62 mln ludzi. Czy USA zatrzymają swój proceder?

Po 48 latach ponownie rozpoczęła się batalia o zakaz mordowania dzieci nienarodzonych w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Stan Missisipi zabronił aborcji dzieci od 15 tygodnia życia w łonie matki, lecz z dozwoleniem ,,w nagłych przypadkach medycznych lub w przypadku poważnych nieprawidłowości płodu”, nie wliczając jednak gwałtu i kazirodztwa.

Aby zadecydować o sprawie, sąd pochyla się nad procesem Dobbs kontra Jackson Women Health Organization, czyli decyzjami sądów niższej instancji, które nie przyjęły nowego prawa stanu Missisipi, jako niezgodnego z wyrokiem z roku 1973. Wówczas sprawa Roe vs Wade umożliwiła aborcję w całych Stanach wobec dziecka, które nie uzyskało tzw. przeżywalności poza łonem matki.

Do Sądu Najwyższego trafiła również ustawa ,,O biciu serca” w Teksasie, która zabrania aborcji od 7 tygodnia ciąży, gdy da się udowodnić bicie serca dziecka. Kwestia ta będzie rozpatrywana jako następna w kolejności, niemniej Sąd Najwyższy na razie nie zawiesił jej obowiązywania w tym stanie.

Przewodniczący Komisji ds. działalności pro-life Episkopatu Stanów Zjednoczonych Ameryki, metropolita Baltimore abp William E. Lori podkreślił, że Kościół powinien być gotowy na to, co stanie się po zapadnięciu wyroku, lecz musi skupić się wówczas szczególnie na pomocy niewiastom w ciąży. Duchowni wezwali do modlitwy i postu w intencji powodzenia walki o życie.

Co ciekawe, ,,katolicki” prezydent Joe Biden poparł status quo. Zatem nie zdał egzaminu wiarygodności, który okazał mu, w interpretacji Jana Pospieszalskiego, papież Franciszek:

W środę odbyło się wysłuchanie stron.

Tak wyglądają protesty zwolenników i przeciwników aborcji przed gmachem sądu w Waszyngtonie:

Więcej o tym, jak wygląda obecne prawo w praktyce w poniższym artykule: https://www.hli.org.pl/pl/newsy/6808-szansa-na-wielka-zmiane-pro-life-w-usa-rozpoczynaja-sie-przesluchania-w-sadzie-najwyzszym.html.

Orzeczenie może zapaść w czerwcu.

Módlmy się o całkowite zaprzestanie naruszania ludzkiej godności, zarówno dzieci, jak i niewiast, które powoduje tragedia mordowania dzieci w łonach matek.

Źródło: HLI.org.pl, TVP.Info, MonitorLocalNews.com, Bankier.pl, PCh24.pl

One thought on “Zginęły już 62 mln ludzi. Czy USA zatrzymają swój proceder?

Leave a Reply