Nie będziemy składali zeznań w jednym urzędzie, tylko w każdym

Wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska zapowiedziała, że od przyszłego roku podatnicy nie będą musieli składać zeznania podatkowego w przypisanym urzędzie, lecz będą mogli uczynić to w dowolnym.

Nie będzie to zależne od zamieszkania czy miejsca prowadzenia działalności biznesowej.

Od 15 lutego AD 2022 ruszy również ,,Twój e-PIT”, czyli możliwość internetowego rozliczania się ze skarbówką. Nie będzie trzeba poszukiwać tysięcy druczków, a system sam wskaże, gdzie co trzeba wpisać i będzie można uniknąć większości pomyłek. Program nie obejmie jednak przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Zmiana dobra, nie ma też sensu trzymać tych ton papieru, państwo i tak wiele o nas wie. Co innego, że podatki mogłyby być zwykłym ryczałtem, bowiem że mniejsze, to już zbyt oczywiste… Natomiast trzeba pamiętać, że trzeba gromadzić dobra, które zawsze będą miały jakąś wagę, czyli ziemię, ogrody, kruszce, rzeczy materialne, nie zaś pieniądz papierowy czy fiducjarny, mimo, że te dwa ostatnie są wygodne. W razie kryzysu będzie się liczył tylko realny kapitał. Rzecz jasna najważniejszy to ten Boży i ludzki.

Źródło: DoRzeczy.pl, Inwestycje.pl, podatki.gov.pl

Leave a Reply