Komisja Europejska chciała zabrać Ci… Imię, jeśli brzmi po chrześcijańsku. Cofnęła się. Do kiedy?

Włoski portal Il Giornale dotarł do 32-stronicowego dokumentu o nazwie ,,Union Of Equality”. Eurokraci stwierdzali w nim, że chrześcijaństwo dyskryminuje, więc… Trzeba je dyskryminować. To instrukcja dla członków Komisji, jakiego języka używać.

Zalecenia miały przeciwdziałać obecności chrześcijaństwa w życiu publicznym w ramach walki o równość płci, rasy, religii i… niepełnosprawności. Argumentuje się, że nie każdy jest chrześcijaninem. Tym samym jednak zabrania się rządzącym i ludowi, by w jakikolwiek sposób wyrażali swoją wiarę w Boga-Człowieka. A zatem przyjmują nowy, świecki dogmat, że rozmawiać ze sobą można tylko jak ateiści.

Ktoś powie, że nie o ateizm chodzi, ale o relacje na poziomie samego człowieczeństwa, ,,przecież Boga nie trzeba w to mieszać, a wiara jest sprawą prywatną dla każdego”. Dobrze, tylko chciałbym wiedzieć – jak zatem rozumiesz człowieczeństwo? Kim jest dla Ciebie człowiek? Jak więc będziesz mnie traktował? Bo możemy pójść albo w to, że jakoś ze sobą musimy żyć jako biologiczne organizmy albo możemy dojść do wniosku, że pokój jest ważny, ale niektórzy są gorszym sortem, więc trzeba się ich pozbyć, bo są nieprzydatni i tylko przeszkadzają.

Tylko Jezus Chrystus i Jego Kościół przynoszą prawdę o tym, jak dążyć do szczęścia To są wieczne prawdy, których żaden zepsuty chrześcijanin nie zmieni, bo w historii byli i są ludzie dobrzy i źli, ale zawsze Bóg przysyłał kogoś, kto uczył ludzi rozsądku. I nawet jak ów człowiek sam nie był doskonały, to przykładał się do zbudowania wielkiego skarbca ludzkości. Tylko Kościół Katolicki, mimo win swoich członków, przekazuje wiarygodne treści o tym, czym jest rzeczywistość – i ta materialna i ta po śmierci. Dlaczego? Bo Kościół to nie tylko ludzie – to Doskonałość, którą jest Bóg w Trzech Świętych Osobach i ludzie, którzy mają łaskę pójścia za Miłością lub Jej odrzucenia.

I tak Komisja Europejska chciała zamienić nazwę Bożego Narodzenia na okres świąteczny lub wakacyjny. A co zatem świętujemy? I dzięki czemu mamy wakacje? To skoro tak, to może w ogóle powinniśmy to wycofać i pracować jak woły, bo liczy się kult pieniądza, a najważniejsza jest praca?

Instytucja ta napisała także, by ,,zamiast »Maria i Giovanni są parą międzynarodową«, musimy powiedzieć »Malika i Giulio są parą międzynarodową«”. Nie można by było również rozróżniać pani i panny, chyba że za zgodą adresata oraz pokazywać kobiety na obrazach… w środowisku domowym/

Komisarz ds. równości ogłosiła jednak, że wycofują się z projektu z powodu sprzeciwu watykańskiego sekretarza stanu kard. Pietro Parolina, byłego komisarza unijnego Antonio Tajaniego, który napisał na profilu na Twitterze: ,,Niech żyje Europa zdrowego rozsądku!”, prawicowych polityków i innych środowisk. Rzecznik KE Eric Mamer stwierdził, że dokument miał promować różnorodność kulturową, widać jednak, że bez udziału chrześcijaństwa, na którym swoją narodowość, tradycje, obyczaje, myśl i inne aspekty opiera wiele społeczności.

Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej ucieszyła się z zarzucenia pomysłu, podkreślając m.in., że ,,cenna zasada włączania nie może skutkować przeciwnym efektem wykluczenia”, o czym często przypomina papież Franciszek, przedstawiając wykluczenie społeczne jako jeden z najważniejszych problemów współczesnego świata. Kard. Parolin przypomniał z kolei, że nie wolno wszystkiego sprowadzać do tego samego, gdyż wówczas nie szanujemy różnorodności na świecie.

Źródło: DoRzeczy.pl, GłosWielkopolski.pl, Prawy.pl, Fronda.pl, Isidorium.com

Leave a Reply