Sławomir Mentzen: Pracujemy za darmo i wrócimy do karteczek, jak za komuny

Doradca podatkowy i polityk Konfederacji Wolność i Niepodległość porównał sytuację w Polsce do tej w Wenezueli, gdzie brakuje nawet mąki.

Mam wrażenie, że jesteśmy zaczadzani taką myślą, że powinniśmy dystrybuować dobrami, czyli zarządzać nimi i rozdzielać każdemu po równo. Tylko wtedy są jeszcze koszty takiej obsługi – przecież kilkaset tysięcy urzędników musi dostawać nasze pieniądze za gospodarowanie naszymi podatkami…

A ja jestem krwiożerczym kapitalistą i prywaciarzem jak Wojciech Cejrowski i dobrze mi z tym.

Jeśli każdy z nas miałby więcej kasy w portfelu, a nie musiałby utrzymywać tych wszystkich ministerstw i firm, które są rzekomo niezbędne społeczeństwu, to moglibyśmy lepiej się utrzymywać i dawać innym pracę, a nie czekać na to, aż ktoś w rubryczce pierwszej, drugiej, piątej, dziesiątej, czterdziestej wpisze, że można komuś dać zasiłek, zamiast pracy i że najlepiej spełnia jeszcze wymogi unii jewropejskiej. Owszem, są ludzie, którzy nie mogą pracować, lecz cierpiących w stanie wegetatywnym lub prawie takim, jest niewielu i jak najbardziej mają prawo do opieki. Dlaczego jednak uważamy, że ta opieka musi być państwowa? Sami możemy się jej podjąć z wielkim pożytkiem dla nas, gdyż mielibyśmy i kasę i wzmacnianie swojego charakteru i uczynki miłosierne. A tak, nie możemy się tym na tyle zająć, bo musimy wiązać koniec z końcem przez to, że państwo zabiera przynajmniej 40% naszych pieniędzy, które każdy z nas sam wie, jak lepiej zużytkować).

Ad vocem wzmiance o Wenezueli – słyszałem, że tam już brakuje nawet mąki na Hostie. Do tego prowadzi szaleństwo socjalizmu choćby w najmniejszym odcieniu, który przez lata, krok po kroku, drenuje kolejne gałęzi zwykłej, rozsądnej, chłopskiej gospodarki.

Im więcej centralnej kontroli, im mniej pieniędzy w rękach przedsiębiorców, tym więcej pieniędzy w rękach niewielu, którzy będą dyktowali Ci warunki, decydując za Ciebie.

Nie jest ważne, czy PiS, PO, Lewica czy PSL. Żaden socjalizm nie uczyni Cię szczęśliwym. Daj ludziom wolność i wybieraj takie ugrupowanie, które rolę państwa sprowadza tylko do zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa (władza, wojsko, reprezentacja).

Źródło: Sławomir Mentzen – profil na Facebooku, DoRzeczy.pl, Isidorium,.com

Leave a Reply