Grecja: 100 euro miesięcznie i brak przystępu do Boga dla nie posiadających dokumentu testowego

Rząd premiera Kyriakosa Mitsotakisa zapowiedział, że niezaszczepione osoby powyżej 60 r. życia od 16 stycznia będą płaciły 100 euro miesięcznie, jeśli nie przyjmą choć jednaj dawki.

Średnia zarobków w Grecji wynosi 730 euro. Osób w wieku 60 lat i więcej, które się nie zaszczepiły, jest ok 520 tys. spośród 11 mln wszystkich poddanych państwa.

Rządzący wprowadzili już zakaz wejścia nieszczepionym do publicznych miejsc obsługi, jak restauracja, kina, muzea i siłownie, jeśli nie wykażą negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Premier uzasadnia tę decyzję chęcią ochrony najbardziej zagrożonych, czyli ludzi starszych.

Jednocześnie Grecy przed wejściem do świątyni muszą okazać paszport szczepionkowy lub negatywny wyniku testu, który jest płatny. Kilka tygodni wcześniej premier Mitsotakis zapowiadał, że nie wprowadzi restrykcji wobec miejsc kultu religijnego. Wielu duchownych sprzeciwiało się propagandzie szczepionkowej, wśród nich wyróżnił się batiuszka Vasileios Valoudakis, który w Wielki Piątek AD 2020 wygłosił mocne kazanie, które rozpowszechniło się w internecie:

Zastanawiam się, od kiedy państwa zyskują władzę nad Episkopatami i ich odpowiednikami. Wymaganie non-stop robienia testów przed wejściem do pałaców Króla królów i Pana panów jest zamachem człowieka na Stworzyciela i Jego lud, co nie pozostanie bez kary. Do tego zaczęło się prześladowanie wszystkich, którzy nie chcą uczestniczyć w eksperymencie medycznym, jakim dalej są szczepionki. Skoro już 63% Greków jest zaszczepionych i podobnie jest w innych krajach, to skąd dalej tyle zakażeń? Naprawdę niezaszczepieni, którzy wylądowali w szpitalach, stanowią tylko 3%, jak np. twierdzą decydenci w Polsce? Czy może po prostu, jak w Polsce, jest tak samo, jak w przypadku, o którym słyszałem, że po prostu osób z objawami covida nie wysyła się na testy?

Źródło: Bezprawnik.pl, DoRzeczy.pl, PulsMedycyny.pl, PCh24.pl, Poynter.org, Adam Lipiński – kanał na Youtube, m.rekinek – kanał na Youtube

Leave a Reply