Uwielbiam opowieści i chciałbym zapisać własną w piłce nożnej – wywiad z Patrykiem Hajdukiem

Cześć łucznicy! Przychodzimy z wieczorną dozą świeżych informacji.
Dziś na świecznik postawiony został trener-asystent Patryk Hajduk, który razem z pozostałymi członkami drużyny stawia czoła przeciwnym drużynom z linii bocznej jak i jako zawodnik na pozycji napastnika.
Zadaliśmy Patrykowi kilka pytań, a jego odpowiedzi wydają się być dość interesujące.

 1. Co zachęciło Cię do dołączenia do zespołu IKS Łucznik i tym samym wspieraniu drużyny w rozwoju?
  Zachęciła mnie pasja do gry w piłkę i sam fakt, że niezbyt mogłem na nią uczęszczać ze względów personalnych. Pewnego dnia dostałem propozycję zagrania dla IKS Łucznik w meczu sparingowym od kolegi Krzyśka Biskupa i tak potem dołączyłem do zespołu.
 2. Skąd wzięła się u Ciebie pasja/chęć do grania w piłkę nożną?
  Odpowiedź na to pytanie nie jest dla mnie dość oczywista. Myślę, że miałem to w genach, jak i zdolność czy też talent do rysowania.
 3. Czym zajmujesz się na codzień?
  Na co dzień pracuję jako magazynier w Castoramie na Zakopiance. Jestem również studentem informatyki stosowanej na Wsei Kraków oraz chłopakiem bardzo wymagającej czasowo dziewczyny. Oprócz tego spełniam swoją rolę w zespole IKS Łucznik.
 4. Co poza graniem w piłkę nożną lubisz robić w wolnym czasie?
  Nic nie robić. Grać w gry. Czasem nawet potrenować czy też zagrać w piłkę nożną.
 5. Czy jest jakaś postać z historii piłki nożnej na której się wzorujesz?
  Messi, Neymar, Zlatan Ibrahimovic, Xavi Hernandez, Memphis Depay i wielu, wielu innych…
 6. Jeśli miałbyś możliwość zamiany z kimś na jeden dzień, kto by to był?
  Nie mam pojęcia, ale chciałbym zobaczyć siebie samego w koszulce FC Barcelony, pokonującego w finale LM Real Madryt (najlepiej jak najbardziej doprowadzić ich do łez) i podnieść puchar takowych rozgrywek. Ze strony prywatnej, jako piłkarz takiego zespołu, chciałbym poczuć ten luksus i stabilizację, aby zapewnić byt swojej rodzinie i wielu potrzebującym. W skrócie, chciałbym być sobą na miejscu np. Memphisa Depaya.
 7. Czy grasz w gry? Jak tak, to jakie?
  Tylko w gry o najlepszej historii fabularnej. Jestem fanatykiem opowieści i uwielbiam się ekscytować, wzruszać i przeżywać emocje bohaterów takich gier, dla przykładu God of War z 2018r.
 8. Czy jest jakiś moment w twoim życiu, który zapadł ci w pamięci?
  Jest kilka takich momentów. Moment, w którym poznałem moja dziewczynę, z którą mam na karku 5 lat związku. Momenty, gdy walczyłem na boisku i strzelałem bramki na wagę zwycięstwa.
 9. Kogo znanego chciałbyś spotkać?
  Odpowiedź jest prosta – Lionela Messiego. To najlepszy piłkarz wszechczasów, co uważam, że jest nie do podważenia. Ten piłkarz od zawsze i na zawsze pozostanie w moim sercu. Potrafię kilka razy odtwarzać jego akcję z meczów na YT i nadal się głowię, jak on to robił. Jest niesamowitą, żywą legendą.
 10. Masz już wybrankę serca, czy otwieramy rekrutację?
  Nie musimy otwierać rekrutacji dzisiaj, gdyż mam kobietę, z którą czuję się komfortowo, dobrze i wiem, że mnie kocha. Mam pewność, że nie chce się mnie pozbywać i właśnie prowadzi ze mną wywiad.
  Na pewno zawiodłeś swoje fanki, ale bardzo miło mi to słyszeć.
  Pozwól, że zadam Ci bonusowe pytanie.
  Czy czujesz na sobie odpowiedzialność i presję przez to, że jesteś trenerem-asystentem i napastnikiem?
  Ciężko stwierdzić czy czuję presję. Jest ona raczej moim motorem napędowym, ponieważ będąc dość doświadczonym zawodnikiem z dużymi umiejętnościami, muszę sprostać takim oczekiwaniom, jak zdobywanie goli, asystowanie oraz pomoc kolegom w drużynie. Na dziś nie są to piękne liczby, ale z czasem wyniki będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące, a wymagania i motywacja coraz większe.
  Dziękujemy Patryku, że mogliśmy poznać Twoje tajemnice.
  Dziękujemy, że z nami jesteście! Widzimy się w każdą środę po godzinie 19.
  ~BYŁ, BĘDZIE I JEST, ŁUCZNIK IKS!

Wywiad przeprowadziła Julia Paryż.

Leave a Reply