Młodzież Wszechpolska będzie stała 20 godzin, by zablokować marsz LGBT

Co roku w Krakowie ma się odbywać Marsz Równości. Organizatorzy zawsze wysyłają zgłoszenie miesiąc przed tuż po północy. Tym razem narodowcy przechytrzyli i siły Saurona i patrona tegorocznego wydarzenia, samego prezydenta Majchrowskiego.

Marsz miał wyruszyć 14 sierpnia o 15:00 spod Muzeum Narodowego, przez Wawel po Rynek Główny. W kontrze Młodzież Wszechpolska dotąd zgłaszała po drodze kontrmanifestacje, by utrudnić trasę marszu.

Tym razem Wszechpolacy wpadli na pomysł, by w wieczór poprzedzający dzień zgłoszenia zgłosić inicjatywy trwające po… 20 godzin, do godziny 19 dnia, w którym miała się odbyć manifestacja. Usłyszymy Różańce publiczne i prorodzinne hasła.

Doszło do mediacji. Filip Adamus, przewodniczący zgromadzeń narodowców zrelacjonował, że strona przeciwna była bardzo wzburzona, zaś urzędnicy i policjanci zniesmaczeni ich zachowaniem, stowarzyszenie ,,Queerowy Maj” próbowało nawet wypraszać go z sali.

Środowiska LGBT mogą teraz przemaszerować albo po godzinie 19, albo zmienić trasę marszu. Istnieje jednak możliwość, że zorganizują zgromadzenie spontaniczne i może dojść do ekscesów.

Wcześniej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po raz pierwszy objął wydarzenie swoim patronatem. Pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej Nina Gabryś stwierdziła: ,,Marsz równości w Krakowie odbywa się od wielu lat, jest to przestrzeń wspólna, bezpieczna, przestrzeń radosna, gdzie każdy może być sobą, bo miłość nikogo nie wyklucza Pracujemy intensywnie, by Kraków stawał się miastem równości”. To nie pierwszy raz, gdy lokalne władze opowiedziały wsparły ideologię LGBT.

Decyzję włodarza miasta skrytykował wiceprzewodniczący rady miasta Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości, poparł radny Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa w poprzednich wyborach.

Źródło: PCh24.pl, LifeinKrakow.pl, GazetaKrakowska.pl

Leave a Reply