Którzy giganci cyfrowi będą wymagali od Ciebie szczepienia? Oto lista firm

Google, Facebook, Alphabet, Netflix, Salesforce i Lyft wprowadzają obowiązek szczepień. Microsoft, Apple, Amazon i Uber nie, Twitter inaczej.

Google otworzy wszystkie swoje miejsca pracy, lecz powrót do niej warunkowany jest zaszczepieniem się. Wyjątkiem jest brak dostępu do szczepionki lub przeciwskazania medyczne. Wymóg będzie obowiązywał na terenie USA. Google posiada 144 tys. pracowników, większość z nich wróci do pracy 18 października. Będą mogli zrobić to także dopiero po nowym roku.

Podobnie Facebook, tu wyjątkiem są trudności zdrowotne oraz regulacje poszczególnych stanów w USA. Dla tych, co nie mogą się zaszczepić, wprowadzone zostaną specjalne procedury. Członkowie firmy wrócą do pracy w październiku, niemniej dalej będą możliwości pracy zdalnej, gdyż maksymalnie połowa miejsc w budynkach może być wypełniona. Korporacja posiada 48 tys. pracowników.

Konieczność szczepień pracowników biurowych wprowadził także Alphabet. Planuje on rozszerzyć swą politykę na inne kraje.

Lyft wymaga szczepienia od pracowników korporacyjnych, od kierowców nie, lecz oznacza to poziom 91% wyszczepienia na wrzesień. Pracownicy wrócą jednak 2 lutego 2022 roku

Netflix przymusi do tego aktorów i pracowników planów zdjęciowych, którzy będą wykonywali swe obowiązki w Stanach. Jeśli większość nie uczyni tego do 7 września, to nie otworzy tam swych biur. Wyjątkiem może być stan zdrowia, wiek lub religia.

Szczepienia wymaga również Salesforce.

Microsoft jedynie zachęca do szczepień, otwarcie biur planuje we wrześniu. Apple i Amazon nie zgodziły się na wprowadzenie takiego obowiązku.

Apple podkreśliła natomiast, że chce, by pracownicy od października byli w biurze przynajmniej 3 dni w tygodniu.

Amazon też planuje ściągnąć członków organizacji na jesień i pozwolić na 2 dni pracy zdalnej. Firma przyjmie model hybrydowy. Niezaszczepieni muszą jednak nosić maski.

Twitter wymaga od chcących powrócić do biur szczepień, lecz równocześnie pozwala na pracę zdalną na stałe.

Uber nie wymaga szczepienia, biura otworzy 13 września.

Obowiązek szczepienia przyjęły już w lipcu Adobe i VMware.

Źródło: Wirtualnemedia.pl, CyberDefence24.pl, wPolityce.pl, Spidersweb.pl

2 thoughts on “Którzy giganci cyfrowi będą wymagali od Ciebie szczepienia? Oto lista firm

Leave a Reply