Poznał Chrystusa jako hindus, pragnie mu służyć jako kapłan

Matka Dominica Pavana myślała o aborcji. Siostry zakonne poprosiły ją o przemyślenie decyzji. Potem już nie mogła jej dokonać. Po urodzeniu siostry oddały chłopca pod opiekę Maryi przed jej figurę.

Dominic uczęszczał do katolickiej szkoły, jako 5-latek zafascynował go obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa i sanktuarium maryjne odwiedzane podczas szkolnych wycieczek. Do kościoła chodził prawie codziennie. W którymś momencie poprosił babcię o Biblię. Rozmawiał na temat wiary z proboszczem jednego z kościołów w Paryżu.

Pochodził z hinduskiej rodziny, więc praktykował obrzędy tej religii. Jednak gdy zapragnął wyznawać tylko wiarę katolicką, musiał stawić czoła oporowi rodziny. W wieku 16 lat przyjął chrzest i zdołał do tego przekonać również mamę i babcię. Założył także strony o Jezusie i Piśmie Świętym.

Jednak ta decyzja spowodowała, że reszta rodziny ich wydziedziczyła. Stracili majątek. Mimo tego matka zgadza się oddać go tam, gdzie został ocalony. Dominic pragnie wstąpić do seminarium duchownego Matki Bożej z Guadelupe Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra w Denton w stanie Nebraska w USA. Bractwo celebruje tradycyjną liturgię po łacinie. Otrzymał zgodę na wstąpienie od swojego kierownika duchowego i placówki w Stanach.

Jest jednak jeden problem. Na 7 lat potrzebnych jest 57,400 dolarów amerykańskich. Pierwszy rok kosztuje 8,300 USD.

Zbiórka dostępna jest na platformie Lifesitenews.com przeznaczonej do takiego wspierania dobrych dzieł: https://www.lifefunder.com/seminarian

Źródło: Lifesitenews.com, PCh24.pl

Leave a Reply