Kopanie w głowę, 2 zwycięstwa, walkower i o wiele więcej, czyli newsy z PLO

Choć 11. kolejka jeszcze się nie skończyła, to już spieszymy informować o niewiarygodnych zjawiskach w galaktyce Płockiej Ligi Orlikowej. Tak różnych i przeciwnych sobie wydarzeń jeszcze nie mieliśmy.

OKS Barbarzyńcy Płock mieli zagrać z Orleniakami Płock. I zagrali. Ale mecz został unieważniony… Oto pełen dramatyzmu opis we wpisie zarządu PLO:

,,Informacja: Dzisiejszy mecz Barbarzyńców z Orleniakami zostaje unieważniony, kapitanowie obu zespołu zdecydowali że rozegrają spotkanie ponownie.
Powód: Kajetan Sobolewski (Orleniaki) perfidnie sfaulował Piotra Kowalczyka (Barbarzyńcy), gdy ten się przewrócił, Kajetan po gwizdku sędziego kopnął leżącego Piotra w głowę. Następnie Sobolewski otrzymał czerwoną kartkę ale nie dostosował się do decyzji sędziego i Orleniaki skończyły mecz bez osłabienia. Zarząd wraz z kapitanami zespołów zadecydował że mecz zostanie rozegrany ponownie i również zawiesić Kajetana Sobolewskiego do końca sezonu”.

A tu o drugim meczu, w którym Pogczampy Mokrzana miały pobić rekord w starciu z KS Wicher Płock:

,,Informacja: Kapitan KS Wicher zgłosil że oddaje dzisiejszy mecz walkowerem, co oznacza zwycięstwo Pogchampów 3:0”.

Poniżej wynik Czołgu Gulczewo, który nie zdołał niczego zmienić w historii, gdyż STM kolejny raz pokazał, kto tu jest po prostu lepszy:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „SPARTAPŁOCK PŁOCK Alhn ORLEN Isidorium.info Trafiamy edno PetroNews CZOŁG KONIEC! 10. KOLEJKA STM -3-13 2020 GULCZEWO PIASKA STADIUM PŁOCK CZOŁG GULCZEWO VS STM PIASKA PŁOCKA LIGA ORLIKOWA FACEBOOK ŁOCKA IGA ORL IKOWA”

Do historii wpisał się za to i tak już zapisany (choć brakuje jeszcze tablicy pamiątkowej na stadionie jego imienia) Radosław Garwacki. Został zawodnikiem meczu, którego wynik wygląda tak (to nie przeróbka, to prawdziwa grafika z PLO):

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎tekst „‎SPART PŁOCK лuلn ORLEN Isidorium.info Trafiamy edno PetroNews KONIEC! 11.KOLEJKA 4-3 ROYAL ACHMANIAK VANG ROYAL LACHMANIAK VS MIĘDZYTORZE PIASKA STADIUM PŁOCK, PIASKA PŁOCKA LIGA ORLIKOWA FACEBOOK PŁOCKA IGA ORL IKOWA‎”‎

Wcześniej KS Royal Lachmaniak Płock wygrał z Międzytorzem 10:8 w ponoć luźnym sparingu. Zwycięstwo z taką drużyną, to jednak zwycięstwo, tym bardziej, jeśli na luzie. Teraz potwierdzili to w lidze. Co się jednak stało w meczu ligowym? Jak to możliwe, że już przynajmniej 3. raz z rzędu Lachmaniak nie wyszedł pokonany z derbów Międzytorza?

– Każdy dobrze zagrał – lakonicznie komentuje Bartosz Osowski, dyrektor sportowy Royalu i jeden z jego piłkarzy. Jak się dowiadujemy, po długiej nieobecności przybyły różne gwiazdy drużyny. Sam mecz był ponoć dziwny. Słyszeliśmy o ponoć brakach pośród szerokiej ławki Międzytorza, jeden z zawodników Lachmaniaka przychodząc na spotkanie myślał z kolei, że to nie mecz ligowy, lecz… sparing, a o fakcie dowiedział się już po zwycięstwie. Ostatnio zaś Royal wygrał jedynie 5:2 z Huraganem Orlik. Cóż, ta drużyna jest nieobliczalna… W każdym razie, podziwiamy mobilizację i gratulujemy wygranego starcia. Co dzieje się z kolei z Międzytorzem, które poprzednią rundę kończyło jako wicelider Ligi? Co zrobi słynny Pepe w obliczu kryzysu świetnie dotąd zorganizowanego zespołu?

Wiemy na pewno jedno – jeśli Barbarzyńcy nie pokonają Orleniaków, to między tą drużyną a Międzytorzem będziemy oglądali niezwykle zaciętą rywalizację o 3. miejsce. Kiedy odbędzie się mecz? Tego jeszcze nie wiemy.

Rywalizacja w PLO nie zakończy się jednak 13 czerwca. Oto komunikat Płockiej Ligi Orlikowej:

,,Płocka Liga Orlikowa ogłasza Playoffy na sezon 2020/21! Jednak co to oznacza dla zespołów? Otóż po zakończeniu rundy wiosennej, pierwsza czwórka w tabeli będzie przydzielona w mini-turniej, w którym drużyna na 1. miejscu zagra z 4. miejscem a 2. miejsce rozegra mecz z 3. miejscem. Zwycięzcy tych meczów półfinałowych spotkają się w finale i zawalczą o tytuł mistrza Płockiej Ligi Orlikowej sezonu 2020/21!”.

Playoffy odbędą się prawdopodobnie 19 i 20 czerwca.

Grafiki z wynikami meczów przygotowane przez Płocką Ligę Orlikową.

Leave a Reply