10. kolejka PLO

O 17:00 rozpocznie się transmisja hitu tego tygodnia – starcie Międzytorza z STM-em. Poza tym wzmianka o tym, kogo wyróżniamy.

Obydwie drużyny wyróżniają się w lidze dobrym przygotowaniem przed każdym spotkaniem. Stare Miasto posiada zawodników grających w klubach, w Międzytorzu ustalone są określone warianty gry. Do tego nasza redakcja chciałaby wyróżnić tzw. Pepe, czyli Patryka Pryciaka będącego kapitanem Międzytorza, który na jednym z meczów po faulu zawodnika z jego zespołu na rywalu zapytał… czy przeprosił on przeciwnika. Na meczach widać, że to on przewodzi stylowi gry drużyny i jest mentorem dla swoich kolegów. Sam pomaga także zarządowi Ligi w przeprowadzaniu rozgrywek PLO.

Ostatnio wcześniejsi wiceliderzy ligi przegrali 2:4 z Czołgiem Gulczewo, przez co stracili swoją pozycję właśnie na rzecz dzisiejszych rywali. STM-owcy wygrali z kolei z OKS Barbarzyńcami Płock 8:2. Teoretycznie jednak, gdyby Barbarzyńcy wygrali jutro z Pogczampami Mokrzany (chyba tylko wtedy, gdyby jakieś silne promienie słoneczne padały na ich połowę, do tego potężny wiatr buchał w ich stronę, a kret na orliku przewróciłby któregoś z zawodników), to wyprzedziliby swoich ostatnich przeciwników i zrównaliby się z Międzytorzanami.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PŁOCKALIGA BALIKOWA TABELA MWRPBP 10 25 20 6 18 Druzyna POGCHAMPY MOKRZANA STM* MIEDZYTORZE BARBARZYŃCY PŁOCK CZOŁG GULCZEWO ROYAL LACHMANIAK ORLENIAKI PŁOCK* KS WICHER PŁOCK *ODJETE PKT ZA ZŁAMANIE REGULAMINU 19 18 8 SPARTAPLOCK ORLEN Isidorium.info PetroNews”

KS Wicher Płock, rozgromiony ostatnio przez gospodarzy obiektu 20:2, teraz zmierzy się ze swoim przeciwieństwem, czyli świetnie zorganizowaną drużyną Czołgu Gulczewo. Ich gra, choć z błędami, ukazała znakomite szybkie i długie podania w meczu z Pogczampami. Niemniej rozpad drużyny nie musi być straconą szansą, lecz motywacją do odbudowy zespołu na nowo. Tym bardziej, że, jak dowiadujemy się z ostatniego wywiadu, drużyna ta będzie wzmocniona już nie tylko zawodnikami OKS Ultimate’u Płock, lecz i KS Promilu Płock. Miejmy tylko nadzieję, że ci nowi zawodnicy nie wprowadzą procentowych rozwiązań na boisku… A może jest to ich przymiarka, by wyjść z patologii? Cóż, tego nie wiemy, ale stosowane tu rozwiązania mogą posłużyć w przyszłości jako ciekawy materiał do analizy, gdy aż 3 kluby angażują się w jeden.

Przed KS Royal Lachmaniakiem Płock otwiera się pierwszy raz szansa, by zdobyć jakiś punkt w tej rundzie. Tym bardziej, że po pozytywnej zmianie dokonanej poprzez objęcie stanowiska trenera przez Patryka Książkowskiego, drużyna może pójść za ciosem i zagrać od początku w odważniejszy sposób. Pytanie, co zrobią Orleniaki Płock. Czy oddadzą mecz walkowerem, czy w końcu zbiorą się nie w 4, ale chociaż w 5 zawodników? Wynik 1:31 w meczu z STM-em, choć z honorową bramką, był dotychczas najsłabszym ze wszystkich zespołów w rundzie wiosennej.

A oto plan spotkań:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Grafiki przygotowane przez Płocką Ligę Orlikową.

Transmisja z bitwy na https://mycujoo.tv/en/league/plocka-liga-orlikowa-66tkmw?fbclid=IwAR3G-EZkhLYz-buxOhPMDke1pj_dPGqVtZ6bWe2fi8CHEiZ4HE-2ubM9Iqo

Leave a Reply