9. kolejka Płockiej Ligi Orlikowej na żywo!

Po pierwszych spotkaniach rundy wiosennej nastąpiło sporo przetasowań. Czy stare zespoły zrewidują swoją grę, a nowym wystarczy determinacji, by osiągnąć cel?

KS Royal Lachmaniak Płock po dotkliwej porażce 0:23 z Pogczampami Mokrzana zrezygnował z pierwotnych ambicji i w wyniku burzliwej dyskusji próbował coś zmienić. Z posady trenera zrezygnował Norbert Polak, który obecnie w klubie nie ma funkcji, choć ponoć przedstawił plan naprawczy i ma pewien pomysł na inną realizację swojej misji w tym zespole, gdyby plan dalej nie zyskał przekonania w drużynie. Początkowo prowadzący profil Lachmaniaka stwierdził, że klub będzie grał bez żadnych trenerów i taktyki, po czym część osób wybrała innego trenera, który jednak zrezygnował. Następnie prowadzący profil postanowił, że… Sam zostanie trenerem. Jest nim zatem Patryk Książkowski, równocześnie prezes Royalu. Jak poradzi sobie ten grający trener? Tego nie wiemy, ale życzymy powodzenia.

– Choć mnie nie lubi i mam inne, lekko mówiąc, podejście, niż Pako, to inteligentny zawodnik, który ma wyczucie, gdzie się ustawić, by wybić piłkę. To rzadka umiejętność. Życzę mu szczerze powodzenia. W każdym razie, zawsze jestem gotowy na powrót. Warunkiem jest zaakceptowanie mojego planu naprawczego, który na razie się nie przyjął, ale lepszego, prostszego i bardziej odpowiadającego całej drużynie planu nie dało się wymyślić. Wcześniej popełniliśmy błąd, więc przyjąłem na siebie całą odpowiedzialność. Teraz nie popełniłbym tych samych błędów. Pytanie jest jedno – czy Lachmaniak będzie miał wolę? – komentuje Norbert Polak.

Równocześnie chodzą słuchy, że trener Polak, który, mimo tamtej porażki, ma za sobą pozytywny bilans 2-1-1 w meczach i 41:32 w bramkach, zastanawia się albo nad pozostaniem w klubie wedle pewnego pomysłu, albo zaoferowaniem swoich usług w zmodyfikowanej wersji innemu klubowi (ponoć ma już na myśli kilka konkretnych) albo odejściem z Ligi. To nie znaczy, że nie ma alternatywy – prowadzi własną Ligę Isidorium, która, choć znacznie mniejsza, osiągnęła spory sukces, o czym już wkrótce. Trzeba też nadmienić, że w przyszłym sezonie prawdopodobnie zostaną utworzone 2 ligi, więc możliwości są spore.

– Problem jest tylko jeden – czy nad moim dorobkiem przeważą nieprzemyślane komentarze ludzi, czy zaufanie i wola walki. Doświadczenie mam, oferuję bardzo wygodne warunki, zawsze podkreślałem, że jestem do dyspozycji zarządu i jestem w stanie się dostosować. Chodzi tylko o dobre ułożenie współpracy i zaufanie, a gwarantuję, że gra klubu, który mnie przyjmie, polepszy się – dodaje Polak.

Przejdźmy do Pogczampów. Chyba nie mamy o czym pisać. Wydaje się, że jedyna drużyna, która ewentualnie może stanąć im na drodze, to obecnie Czołg Gulczewo.

Międzytorze, dotychczasowy wicelider ligi, wypuścił ostatnio zwycięstwo z rąk. Prowadził 2:1, przegrał 2:4. Czy utrzyma fotel wicelidera? Przeszkodzić mogą im jedynie STM i OKS Barbarzyńcy Płock.

STM, mimo małej ławki, jest w formie. Czy zdoła jednak pokonać Pogczampów? To byłby ich historyczny sukces. Obydwa zespoły grają na podobnym poziomie, ale Pogczampy górują warunkami fizycznymi. To jak walka Dawida z Goliatem, ale jeśli wykorzystają swój wzrost do gry na wzór Leo Messiego, mogą przechytrzyć niepokonanych liderów.

Barbarzyńców chyba dotknęła ostatnia porażka po fantastycznej serii 12 zwycięstw i osłabiła nieco entuzjazm. Od 30 kwietnia nie opublikowali niczego nowego na swoim wzorowo prowadzonym profilu. Co wymyśli trener Barbarzyńców? Ostatnio również jemu nie udała się gra wedle taktyki. To jednak zespół z szerokimi możliwościami, a trener o tak znakomitym bilansie z pewnością zrobi wszystko, by postawić drużynę na nogi.

Czołg Gulczewo stanął przed ambitnym zadaniem. Czy Kacper Nowakowski nie postawił za wysokiej poprzeczki? Czy może zdołają pokonać najlepszych? Link do wywiadu: https://isidorium.com/2021/04/26/mysle-ze-pokonamy-najlepszych-wywiad-z-kacprem-nowakowskim-z-czolgiem-gulczewo/

Po oddaniu walkowerem meczu przez Orleniaki Płock i karze 2 odjętych punktów, zespół ten osłabił swoje szanse na lepsze miejsce. Ta drużyna to prawdziwa zagadka – potrafią pokazać niezwykłe wysoki poziom, a potrafią grać również na bardzo niskim. Czy zdołają przezwyciężyć trudności i okazać się czarnym koniem tego sezonu?

KS Wicher Płock czeka niełatwe zadanie. Rozbita drużyna jest jednak wspomagana przez OKS Ultimate Płock. Czy z takiego połączenia uda się stworzyć nową jakość?

Poniżej rozpiska transmisji. Link do oglądania na żywo: Płocka Liga Orlikowa | MyCujoo

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Grafika przygotowana przez Płocką Ligę Orlikową https://m.facebook.com/P%C5%82ocka-Liga-Orlikowa-113448447155996/?tsid=0.8755720600852166&source=result

One thought on “9. kolejka Płockiej Ligi Orlikowej na żywo!

Leave a Reply