Wieje, zalewa i pali, czyli reprezentacja przyrody w Płockiej Lidze Orlikowej

Na podstawie naszego matematycznego modelu prawdopodobieństwa przewidujemy, kto wejdzie na piłkarskie salony PLO.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

W ostatnim czasie Ultimate Płock na swoim profilu ogłosił, że odbędzie się mecz ich drużyną a… Piorunem Płock. Jak się dowiedzieliśmy z pewnego źródła, ponoć mają to być ich rezerwy. Duży zatem ten Ultimate, skoro nie tylko wspomoże swoimi zawodnikami KS Wicher, ale i tworzy drugą, potencjalną drużynę. Czy założą zatem własną szkółkę piłkarską? Sądzę, że stanie się to dopiero po ewentualnym wejściu do rozgrywek Ligi w przyszłym sezonie i jakimś sukcesie zespołu.

Oprócz tego nie milkną jednak echa z historii KS Promilu Płock. Drużyna, które mottem jest ,,Nie ma futbolu bez alkoholu” wydaje się prezentować jakąś lokalną patologię, ale mimo tego ich filmiki podbijają sieć. Ich zdaniem obserwują ich zwłaszcza policjanci, którzy jednak pewnie tylko czekają, by urządzić spektakularną obławę. Do tego jednak trzeba czasu, bo właśnie spektakularne wydarzenia rządzą się tym prawem, że trzeba odpowiednio przygotować efektowną scenę, fajerwerkowe dekoracje i chwytliwy scenariusz.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Legendarny mem prawdopodobnie autorstwa Bartosza Jasińskiego z KS Royal Lachmaniak Płock

Niemniej, chcę zwrócić uwagę na coś innego. Zacznijmy od tego, że część zawodników zespołu tworzyło niegdyś KS Błyskawicę Płock – legendarny klub, który potrafił przegrać w poprzednim sezonie jeden mecz 0:30, drugi 0:32, a na transmisji spotkania można było usłyszeć wzniosłe komendy dawnego trenera, którego jedyną taktyką było krzyczenie ,,biegaj szybciej” oczywiście wyrażone w wulgarnej formie… Nie ukrywamy, że w tym klubie był także nasz redaktor, Norbert Polak, ale tylko jako analityk sportowy wzięty tuż po jednym z takich wysokich przegranych i jego przyjaciel, Dominik Subocz, który jednak wciągając go na ten okręt również szybko wyciągnął, zanim ów zatonął. Dziś wiodą chyba szczęśliwy żywot w KS Royal Lachmaniak Płock.

Po tym wstępie i ciekawostkach chcemy zwrócić uwagę na pewną rzecz. W PLO można zauważyć niezwykłą tendencję do tworzenia nazw klubów od… żywiołów przyrody. Weźmy np. wspomnianą KS Błyskawicę Płock, utworzony nie tak dawno KS Wicher, grający w Lidze, teraz poza nią aktywny w swej postaci Huragan Orlik. Do tego Tajfun Winiary, który podjął ostatnio oficjalną współpracę z OKS Barbarzyńcy Płock na zasadzie klubów partnerskich (link do artykułu).

Można zatem przewidzieć, jakie kluby zagrają w przyszłym sezonie. Prezentując ich nazwy czujemy się dumnymi inicjatorami i twórcami przyszłych drużyn PLO. Oto nasze przewidywania:

MZKS Grad Stare Gulczewo

KS Szron Nowe Gulczewo

WKS Śnieg Podolszyce

SMS Tsunami Nowy Duninów

MZKS Wulkan Gulczewo

KS Zamieć Imielnica

WKS Zawieja Radziwie

SMS Burza Płock

MZKS Plamka na Słońcu Słupno

Wisła Pełnia Księżyca

FC Komety Płock

KS Armageddon Cekanowo

Meteor Nowa Biała

Fahrenheit Deszcz Stara Biała

KS Wichura Ludwikowo

MZKS Tornado Borowiczki Pieńki

SMS Rosa Gulczewo

KS Tęcza Słupno

Potop Kmicice Szeligi

Do tego dodamy WKS Radki (od słynnego Radosława Garwackiego) i Osowski’s London (na cześć naszego prezesa PLO: https://youtu.be/KhlHHyLBFPg) i FC Starzyny (od legendarnego Filipa Starzyńskiego, tego płockiego, rzecz jasna).

Skoro już wymieniliśmy już kilka istniejących i wiele potencjalnych zespołów, wspomnijmy również, dla pełnego krajobrazu terenu, funkcjonowanie grających w Lidze Pogczampów Mokrzana, Międzytorza, STM-u, Orleniaków i Czołg Gulczewo oraz pozaligowe KS Champions Płock, Lokomotiw Gulczewo i Malkar.

Jeśli znacie jeszcze jakieś drużyny, których tu nie zapisaliśmy lub macie własne propozycje, podzielcie się z nami w komentarzu pod artykułem.

3 thoughts on “Wieje, zalewa i pali, czyli reprezentacja przyrody w Płockiej Lidze Orlikowej

Leave a Reply