Nareszcie! Rusza ponownie Płocka Liga Orlikowa

Polska Liga Mistrzów z darmowym dostępem dla widzów – wszystkie mecze transmitowane od 24 kwietnia!

Po decyzji rządu o przywróceniu rywalizacji sportowej na świeżym powietrzu do 25 osób wracają zmagania ambitnych drużyn z Płocka i okolic.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

W 8. kolejce sezonu zmierzą się ze sobą:

KS Royal Lachmaniak Płock vs Pogchampy Mokrzana (24 kwietnia o 15:00)

Międzytorze vs Czołg Gulczewo (24 kwietnia o 17:00)

OKS Barbarzyńcy PŁOCK vs STM (25 kwietnia o 13:15)

Ks Wicher vs Orleniaki Płock (25 kwietnia o 15:00)

Jednym z patronów medialnych jest portal Isidorium.info

Transmisja wszystkich meczy na żywo na https://mycujoo.tv/en/league/plocka-liga-orlikowa-66tkmw

Dowiadujemy się ciekawych rzeczy o poszczególnych zespołach.

Lachmaniak w starciu z liderami tabeli będzie musiał obyć się bez gwiazdy Wisły Płock, Filipa Starzyńskiego. Poziom ekscytacji w tej drużynie osiągnął jednak apogeum, gdyż doszły fantastycznie wyglądające koszulki zespołu. Czy trener Royalu, Norbert Polak, pomimo krótkiego czasu przygotowania, da radę tak ułożyć grę drużyny, by zaskoczyć rywali? Czy może spotka go to samo, co Paulo Sousę? Czy Pogczampy są w stanie utrzymać miano niezwyciężonych, mimo poważnych wzmocnień pozostałych drużyn? A poniżej gala z prezencją Radosława Garwackiego:

Najciekawszym meczem tej kolejki wydaje się spotkanie Międzytorza z Czołgiem Gulczewo. Międzytorze to wiceliderzy ligi, ale przegrywając z Pogczampami w rundzie jesiennej i remisując w sparingu z Lachmaniakiem (link do relacji) ich pozycja nie jest już taka pewna i z pewnością wielu chciałoby zająć ich miejsce. Czy uda się to Czołgowi Gulczewo, który łącząc stare siły z Maszewa i obecnej miejscowości oraz przegrywając w grudniu zaledwie 13:15 z Pogchampami, ale przegrywając z Barbarzyńcami w kwietniu, jest zespołem dynamicznym, lecz i młodym? Zapewne wszystko zależy od dyscypliny, by wykorzystać niezwykły potencjał tej drużyny.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „orlikowy klub sportowy TAJFUN WINIARY Barbarzyńcy OFICJALNIE TAFFUNG WINIARY OKS BARBARZYŃCY PŁOCK BĘDĄ KLUBY WSPÓŁPRACOWAĆ PARTNERSKIE”

Niezwykłe wieści dochodzą stale zza wschodniej granicy Cesarstwa Rzymskiego. Oto OKS Barbarzyńcy Płock wygrali już 12 meczów z rzędu przygotowując się do rozgrywek w PLO, w którym… debiutują. Mają jednak szeroką kadrę i świetnie zorganizowaną medialną komunikację. W drużynie są gwiazdy, lecz strzela cały zespół. Do tego, jak dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili, na treningach i sparingach gości u nich zawodnik Pogczampów – Emil Jarzębowski. Z kolei współpracę ligową Barbarzyńcy nawiązali z Tajfunem Winiary na zasadzie klubów partnerskich. Grający w OKS-ie i równocześnie prezes pozaligowego Tajfunu, Przemysław Siemieniako, w wypowiedzi dla mediów Barbarzyńców, podkreślił m.in.: „Nasza współpraca to naturalny krok, ponieważ nasze drużyny łączą bardzo bliskie relacje. (…) Jest to przede wszystkim krok w przyszłość, który pozwala Nam zwiększyć możliwości kadrowe”. Jak tak dalej pójdzie, to Barbarzyńcy stworzą chyba drugie plemię, czyli zespół OKS Barbarzyńcy Płock II. Czy tak się stanie w przyszłym sezonie? O tym postaramy się informować na bieżąco, na razie zaś czekamy na bitwę między Barbarzyńcami a ponoć twardo grającym STM-em (czyli Starym Miastem). STM dotąd zachowywał pewne, 3. miejsce w tabeli, lecz czy zdołał rozwinąć swój system gry, jak inne zespoły? Jak widać starzy liderzy są mocno gonieni przez młode i ambitne kluby.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Ostatni mecz to starcie dwóch potencjalnych czarnych koni rundy wiosennej. KS Wicher zmierzy się z Orleniakami Płock. Orleniaki, choć wydają się słabą drużyną, potrafią zaskakiwać rezultatami swoich spotkań. Pomimo pozycji w tabeli nie odeszli jak Huragan Orlik, który obecnie rozwija się w bardziej spokojnych warunkach i zapewne wróci w przyszłości do oficjalnych rozgrywek. Orleniaki mają młodych zawodników i to może być ich atutem – jest to perspektywa rozwoju. Natomiast Wicherowcy mieli już nie zagrać w rundzie wiosennej, lecz, jak się dowiadujemy, zostaną wspomożeni zawodnikami z Ultimate Płock, na czym skorzysta uratowana drużyna i pozaligowy zespół. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które może przynieść nadzwyczajne rezultaty.

Partner PLO, MyCujooTV pozwoli Państwu obejrzeć te mecze przed telewizyjnymi odbiornikami, my zaś postaramy się uchwycić dla Państwa najciekawsze momenty bitew w fotograficznej relacji z tekstami wznoszącymi te wydarzenia na wysokie areopagi greckiej retoryki.

Więcej informacji na profilu Płockiej Ligi Orlikowej – https://www.facebook.com/P%C5%82ocka-Liga-Orlikowa-113448447155996 i na naszej podstronie – https://isidorium.com/plocka-liga-orlikowa/

One thought on “Nareszcie! Rusza ponownie Płocka Liga Orlikowa

Leave a Reply