Nie tylko Węgry vs Polska, ale i skoki w Planicy!

Takie krótkie przypomnienie, jaka jest dzisiaj rozkładówka. Przynajmniej tyle rozrywki w trakcie absurdalnego zamknięcia infrastruktury sportowej dla ,,zwykłych” ludzi.

O 15:00 rozpoczyna się konkurs indywidualny mężczyzn w skokach narciarskich w Planicy. Tak samo jutro o 15:00, w sobotę zaś o 10:00 konkurs drużynowy, czyli zakończenie sezonu.

O 20:45 z kolei mecz piłki nożnej Węgry vs Polska reprezentacji mężczyzn. Nasz trener, Paulo Sousa ma trudne zadanie – nie było wiele czasu na pracę z zespołem.

Poprzedni trener, Jerzy Brzęczek nie był złym trenerem, lecz grał zbyt asekuracyjnie, nie wykorzystał wszystkich możliwości zawodników. Choć widać było, że się stara, to za mało zaryzykował. Dobry trener, po prostu nie wszystko udało się wypracować.

Paulo Sousa z kolei chce grać ambitnie. Obawiam się jednak, że może nie starczyć mu czasu, by wykorzystać wszystkie założenia na najbliższe mecze. Sądzę jednak, że jeśli nie przeszarżuje, to z pewnością wykorzysta możliwości świetnych zawodników, ponieważ chyba mamy jedną z najlepszych kadr w historii. Nasi potrafią grać, wystarczy dopracować pewne elementy, byśmy dociągali akcje w ataku. To powinno się udać, gdyż w Portugalii mają specyficzny sposób gry – szybkie, krótkie podania między sobą, a zatem większe zgranie (z tego, co mi się wydaje). Czy podobnie będzie w obronie? To już zależy od sztabu, więc zobaczymy, czy powstrzymamy odradzającą się reprezentację naszych bratanków, Węgrów, którzy grają coraz lepiej.

Jestem niezwykle ciekaw zwłaszcza składu i zmian. Bardzo mnie interesuje, jak będzie wyglądała gra z nowymi zawodnikami powołanymi do kadry.

Transmisje na TVP Sport: https://sport.tvp.pl/transmisje

Na zdjęciu Łukasz ,,Daglezja” Janeczko – członek Ligi Isidorium, zdobywca lauru łucznika Izydora

Leave a Reply