Fotorelacja: Huraganowo uderzyli, ale Rojaliści nie oddali korony

Krótka relacja ze sparingu dwóch ambitnych drużyn.

6 marca na orliku przy ul. Piaska w Płocku odbył się pojedynek zespołów, które nie tylko prześcigają się w lepszych fotografiach na Facebooku, ale i rozwijają się na treningach.

Na początku Huragan zaskoczył rywali i prowadził 2:0. Jednak po dokonanych zmianach zawodników i ustawienia Lachmaniaka, Rojaliści zaatakowali. Gra wkroczyła na poziom wyżej, gdy ze swojego auta na boisko wyskoczył napalony Filip Starzyński. Było widać, że to dumny wychowanek Wisły Płock. Starzyński nie tylko pakował na bramce, lecz swoimi zagraniami dodał odwagi kolegom z drużyny. Ale Huraganianie nie odpuszczali – nawet ten zawodnik nieraz po prostu nie był w stanie przebić się przez świetnego bramkarza i zagęszczone oko huraganowego cyklonu. Do tego Orliczanie nieustannie kontrowali Rojalistów. Mimo tego, Lachmaniacy po intensywnej pracy na każdym możliwym polu zdołali zakończyć pierwszą połowę 12:5.

Lachmaniak ponownie zreorganizował zespół i tak przez cały mecz, by uderzać różnymi konfiguracjami zawodników. Teraz KS Royal Lachmaniak Płock grał już o wiele pewniej, a Huraganowi Orlik skończyły się jony w chmurach i nie mógł rozpocząć błyskawicznej kontrofensywy. Sytuacja jednak nie była tak prosta – po pierwszej połowie odpłynął Wisłą Filip Starzyński. Ofensywa Rojalistów często nie mogła przedrzeć się przez grających zagęszczeniem Orliczan. Do tego Huragan zdołał jeszcze raz rykiem swego uderzenia powalić Lachmaniaka. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 22:6.

Oto komentarz Huraganu Orlik: – Przegraliśmy 6:22, ale mimo wyniku ten mecz oceniamy na dobry w naszym wykonaniu. Było bardzo dużo walki i nie odpuszczaliśmy do końca – napisali na swoim profilu Huraganianie: https://www.facebook.com/Huragan-Orlik-109192113954459

Bramki dla Huraganu Orlik zdobyli: Daniel Garlicki – 3, Mateusz Sobociński – 1, Wiktor Grobelski – 1, Kacper Reguliński – 1.

Z kolei dla KS Royal Lachmaniak Płock: Filip Starzyński – 8, Kamil Owsik – 6, Szymon Kawka – 3, Bartosz Jasiński – 2, Patryk Książkowski – 1, Radosław Garwacki – 1, Gabriel Seklecki – 1.

A poniżej fotorelacja – Rojaliści w kolorowych, Huraganianie w pomarańczowych strojach:

Więcej o Płockiej Lidze Orlikowej znajdziesz tutaj: https://isidorium.com/plocka-liga-orlikowa/

Fotografie wykonał Karol Dzięgielewski.

One thought on “Fotorelacja: Huraganowo uderzyli, ale Rojaliści nie oddali korony

Leave a Reply