HOT NEWS: Nie żyje Kardynał Gulbinowicz

Dziś (16.11.2020) przed godziną 11:00 zmarł Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz.

Niedawno trafił w ciężkim stanie do szpitala w ciężkim stanie.

Względem duchownego w ostatnim czasie wylało się wiele oskarżeń, na podstawie których Stolica Apostolska podjęła decyzję zakazy celebracji i uczestniczenia w jakichkolwiek nabożeństwach lub spotkaniach publicznych. Zakaz również zabronił mu używania insygniów biskupich oraz pozbawił go prawa do pochówku w katedrze oraz nakazano mu wpłacenie sumy na działalność Fundacji Św. Józefa w celu wspierania działań Kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych.

Kardynał Henryk Gulbinowicz urodził się 17 października AD 1923 w Wilnie. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1950 r., następnie w 1976 został Arcybiskupem Metropolii Wrocławskiej, w 1985 r. Papież Jan Paweł II uczynił go kardynałem.

Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei. Requiescant in pace!

Źrodło: rmf24.pl, wikipedia.org, tvsudecka.pl

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Henryk_Gulbinowicz_2009-02-24.jpg

4 thoughts on “HOT NEWS: Nie żyje Kardynał Gulbinowicz

 1. Dobry Jezu a nasz Panie przez Twoje na Krzyżu Konanie odpuść winy i karanie daj Kardynałowi Gulbinowiczowi wieczne odpoczywanie.

  Kard. Gulbinowicz był niesłusznie oskarżony przez Stolicę Apostolską! Był Bożym Kardynałem. Tak się niszczy Wiernych Bogu i Prawdziwie Wierzących Duchownych!!!

  Wierzę, że poszedł prosto do Nieba i cieszy się wieczną Chwałą.

  Dowód na to, że Kard. Gulbinowicz był wierny Bogu :

  ,,Taki bowiem był zwyczaj w mojej rodzinie, że po akcie Bierzmowania należało prosić dziadka właśnie o błogosławieństwo. Położył ręce na mojej głowie i powiedział: „Jesteś jasny, świećże jaśniej, albo niech cię piorun trzaśnie!” Ponieważ nie zrozumiałem tego przesłania, dziadek wytłumaczył: „Otrzymałeś dar Ducha Świętego, to świećże jaśniej i nie splam naszego nazwiska, a jeśli masz wieść żywot człowieka nieuczciwego, niech cię piorun trzaśnie”.

  Jeśli dożył tak sędziwego wieku, to znaczy ,że ,,świecił jasno” i nie splamił nazwiska rodowego, bo gdyby do tego doszło piorun by go trafił według, życzenia dziadka.

  Kardynał Gulbinowicz był orędownikiem kultu Miłosierdzia Bożego. Przekaz Świętej Faustyny znał jeszcze z czasów wileńskich, a Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko – spowiednik Faustyny Kowalskiej – był też jego spowiednikiem w Seminarium i doprowadził go do Święceń Kapłańskich..

 2. Dostał tyle lat życia, żeby się nawrocić i nie żyć w klamstwie .Miał Oficjalnie Przyznać się przed katolicką Polską i prosić o Wybaczenie .A on szedł w zaparte jak L. Wałęsa.
  Proszę sobie poczytać książkę ks. prof. D. Oko .Lawendowa mafia.

Leave a Reply