Minister Czarnek: Lewaccy rewolucjoniści skutkiem kilkudziesięciu lat porażki systemu oświaty

Profesor Przemysław Czarnek poinformował, że w wyniku wieloletniej dominacji dyskursu lewicowo-liberalnego na jednej z uczelni zakazuje się nawet cytowania Świętych Tomasza z Akwinu i Jana Pawła II, gdyż rzekomo… nie są to filozofowie. W kilku ostatnich wystąpieniach odniósł się także do innych spraw związanych z obecnymi protestami i systemem edukacji.

Szef ministerstwa edukacji i nauki podkreślił, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym ulica nie jest miejscem na przeprowadzanie debat. Zaznaczył, że są to ludzie niezadowoleni z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ci, którzy chcą zmienić ustrój polityczny, obalić rząd i jak zwykli ,,rewolucjoniści lewaccy” czyhający tylko na okazję do podsycania buntów. Jego zdaniem te działania są koordynowane przez opozycję, która jest nieodpowiedzialna, wyprowadzając ludzi na ulice w czasie epidemii. Zauważył, że ogromna agresja protestów ma znamiona satanizmu. Zwrócił uwagę, że przez 20 ostatnich lat dominował przekaz liberalny, zaś przesłanie chrześcijańskie zostało zmarginalizowane, a na uczelniach niekiedy wykluczane.

Profesor Czarnek uważa, że obecna sytuacja jest winą problemów szkół i uniwersytetów, z jakimi borykamy się od kilkudziesięciu lat. Skrytykował także Związek Nauczycielstwa Polskiego, który namawia do udziału w strajkach. Prezes ZNP Sławomir Broniarz zaprzeczył jednak agitowaniu na rzecz protestów i zapowiedział skierowanie pozwu wobec ministra edukacji i nauki.

Źródło: DoRzeczy.pl, pl.Sputniknews.com, PCh24.pl, Fronda.pl

komentarz łucznika Izydora: Wreszcie ktoś z osób władnych w naszym państwie zauważył, że mamy poważny problem z systemem edukacji. Pytanie jednak, jak zmienią się szkoły i uczelnie i czy rzeczywiście się zmienią, czy dalej ,,pedagodzy” będą domagali się utrzymania skostniałego systemu, a dołączy do nich ,,Solidarność”, która będzie chciała utrzymania przepisu wynikającego z ,,Karty Nauczyciela”, czyli tego, że nauczyciele z dłuższym stażem mają być chronieni? Nauczyciele powinni być rozliczani z osiąganych wyników, zaś nauka oparta na praktyce zawodowej i rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, by kształtować kulturę każdej osoby.

Leave a Reply