Rozmowa z Królem Życia: Wąż informacji a Duch konkretu – odcinek 17

,,I rozkazał mu mówiąc: ,,Z każdego drzewa rajskiego jedz; ale z drzewa wiadomości dobrego i złego nie jedz, bo którego dnia będziesz jadł z niego, śmiercią umrzesz” – Księdza Rodzaju, rozdział 2, wersety od 16 do 17.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na co Ci te wszystkie informacje? Tysiące powiadomień, grafik ,,PILNE!”, trzech wykrzykników, wiadomości na Messengerze, Telegramie, mailu, drugim mailu, Teamsach, Tik Toku itd. Nawet, jak unikasz wiadomości złych (a raczej nie, gdyż kuszą sensacją, skandalem lub porusza emocjonalnie większość osób wokół Ciebie), to zaczynasz ciągle szukać piesków, kotków, ptaszków, surykatek, króliczków i wszystkiego, co tylko powoduje u Ciebie radość dziecka niczym na trampolinie.

Zbierajmy tylko takie informacje, które coś budują lub zmieniają. Skupmy się na faktach, a nie na prawdopodobieństwach. Drzewem dobrego i złego może być ta droga, która prowadzi nas do życia emocjami, a nie konkretami.

Nie chodzi nawet o post od mediów, będący rzeczą chwalebną. Chodzi o branie tych owoców, które nie zatrzymają nas w próżni, lecz w rzeczywistości. Trzeba bowiem być czujnym przed wężem chaosu i niezdecydowania. Taka postawa może być kusząca, gdyż nie idziemy wówczas prosto, ale zygzakiem i zamiast skonfrontować się ze światem, do którego mamy dostęp poprzez informacje, chcemy niby dobrze, lecz nic nie robimy. A piekło dobrymi chęciami wybrukowane. Dlatego oczyszczajmy nasze umysły pytając Ducha Świętego, jaka jest Boża wola, co mamy zrobić z tym, co dane było nam poznać i doświadczyć.

Leave a Reply