Kaja Godek, Konrad Strąg, Mateusz Kondraciuk dla Isidorium o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Oto, co powiedzieli nam wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina, którzy byli przed Trybunałem Konstytucyjnym w czasie, gdy ten ogłosił historyczną decyzję w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Przepraszamy za brak dźwięku podczas transmisji. Przedstawiamy zatem Państwu w skrócie, co mówili nasi rozmówcy.

Prezes Fundacji Życie i Rodzina, Kaja Godek podziękowała wszystkim wolontariuszom i tym, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów, jak i tym, którzy, nie będąc zrzeszonymi w fundacji, zbierali je na własną rękę i przesyłali do biura organizacji. Stwierdziła także, że pomimo tej historycznej decyzji siły lewicowe dalej będą atakowały.

Konrad Strąg, szef krakowskiej komórki podkreślił, że ta decyzja oszczędzi życie ponad 1000 dzieci, które były zabijane eugenicznie rocznie. Ocenił jednak, że dalej niektórzy będą próbowali tworzyć podziemie aborcyjne w Polsce, czyli działania nielegalne.

Mateusz Jerzy Kondraciuk, szef włodawskiej komórki Fundacji Życie i Rodzina zaznaczył, że o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją pierwsi dowiedzieli się wolontariusze przebywający na miejscu, zaś mediom relacjonującym wydarzenie zerwała się transmisja. Radość wolontariuszy była tak wielka, że o mało nie strącili swoich banerów. Garstka osób protestowała przeciwko pikiecie Fundacji, krzycząc i urągając wolontariuszom, lecz to nie zniechęciło ich do dalszej walki o ludzkie życie. Podkreślił, że najwięcej w tej walce dała wielka modlitwa, jaka odbywała się w całej Polsce.

Część naszych bohaterów podczas wywiadu trzymało odważnie różańce w dłoni.

Informacje zebrał Norbert Polak wraz z Karolem Dzięgielewskim. Mamy nadzieję kontynuowanie wkrótce tematyki na antenie Łucznik News.

Leave a Reply