Jagiellonowie przewracają się w grobie. UJ wprowadza ,,imię gender” dla swoich studentów

– Jestem z natury niebinarny, lecz czasem ulegam transpłciowej przemianie. Proszę się do mnie zwracać per my – powiedziała studentka. – A może per ono? – zapytał wykładowca. – No jak Wy tak możecie? W naszej czerwonej, antyholocaustowej i wszelkiej wolnościowej rewolucji ludzie są równi, więc wszyscy powinni się jednoczyć pod kolorowym sztandarem! – krzyknęła uczennica. Tak wkrótce mogą wyglądać sale Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdyż wszystkie ławki wywrócą się do góry nogami.

Uczelnia wprowadza system, który będzie umożliwiał studentom wykorzystywanie ich pseudonimów zamiast prawdziwych imion. Ma to zapobiec dyskryminacji ,,osób niebinarnych i transpłciowych”.

Kierowniczka Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katarzyna Jurzak powiedziała, że ,,nie jest to zmiana w systemie dotyczącym danych osobowych, natomiast jest to zmiana, która umożliwia funkcjonowanie pod imieniem zgodnym z tożsamością osoby”. Będzie to funkcjonowało m.in. na zasadzie nakładki informatycznej w takich systemach jak USOSweb, Pegaz czy Microsoft Teams.

Osobom, które posługiwały się inną tożsamością niż ich płeć biologiczna, część wykładowców odmawiała używania innego imienia, ignorowała lub nie wpuszczała na zajęcia. Rzekomo miało to prowadzić do nie uczestniczenia w zajęciach i kolejno załamania nerwowego.

O interwencję w tej sprawie prosiła organizacja studencka TęczUJ.

Publicysta Łukasz Warzecha napisał na jednym z portali społecznościowych: – Uniwersytet Jagielloński robi z siebie pośmiewisko, ulegając naciskowi lobby LGBT. To jest nonsens porównywalny z tym, jakie się zdarzają na najbardziej zaangażowanych uniwersytetach na Zachodzie.

– Co to jest „docelowe imię”? Wprowadzanie strategii równościowych, projektowanych przez wywodzących się z lewicy ideologów (jak na UW) prowadzić będzie do takich absurdów. Ciekawe, co z wykładowcami, którzy odmówią zwracania się do mężczyzny żeńskim imieniem (lub odwrotnie).

Źródło: TVP.Info, DoRzeczy.pl

komentarz łucznika Izydora: Zaczyna mnie to już męczyć. Musimy pisać na Isidorium o kolejnym akcie pseudotęczowej rewolucji (prawdziwa tęcza jest znakiem przymierza Boga z ludźmi). Cywilizacja śmierci w natarciu. Jeszcze trochę, a będzie powstanie Cristeros. Kontrrewolucja można przeprowadzić jednak także bezkrwawo, zwłaszcza poprzez media. Dlatego wspierajcie Isidorium.info, które walczy o Wielką Polskę Katolicką, czyli Bożą i ludzką.

Leave a Reply