Ryszard Czarnecki: Jarosław Kaczyński jest jak Józef Piłsudski III RP

Unioposeł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że ,,szeregowy poseł” jest niczym nieformalny naczelnik państwa. Ma to swoje plusy, ale nie ma ich w filarach, więc ten dom z politycznych kart rozpadnie się, jak II RP. Oczywiście jest inna możliwość.

Jedynowładztwo to najlepszy znany nam system, poza bezpośrednim panowaniem Boga, który powołuje w Swoim, właściwym czasie sędziów Izraela. Jednak jak już ludzie odrzucili ten niebiański ustrój i wybrali króla, to cóż – Bóg się zgodził. Mieliśmy wspaniałego króla Dawida, najmądrzejszego króla, jakim był Salomon, a potem innych, choćby Świętego Ludwika i czy Świętego króla (królową) Jadwigę. Mieliśmy męża stanu, dyktatora Francisco Franco. Monarchię opiewał Arystoteles i Święty Tomasz z Akwinu, dyktaturę w jej pozytywnym wydaniu zaś geniusz Plinio Correa de Oliveira.

Wydawałoby się, że dobrą dyktaturą powinna być i dyktatura Józefa Piłsudskiego. W końcu po 30 rządach przejął władzę, więc zrobił porządek. Podczas zamachu majowego zginęło jednak wielu Polaków, oponenci trafili do Berezy Kartuskiej, zaś sam Piłsudski był… socjalistą. Dla mnie to jest największa przewina marszałka. Socjalizm jest bowiem potępiony przez Kościół. I nie chodzi o dystrybucjonizm czy korporacjonizm. Chodzi o socjalizm, a więc zaopatrywanie ludzi w socjal, czyli dystrybuowaniem środkami wszystkich w taki sposób, by to od urzędnika zależało, czy dostaniesz z powrotem swoją kasę, a więc jest to kradzież oparta na scentralizowaniu. Co ważne, jak zaznaczył w jednym z artykułów w genialnym dodatku do tygodnika ,,Niedziela”, biuletynie organizacji ,,Europa Christi – Mundus Christi”, Jan Michał Małek, mentalność socjalistyczna tworzy ,,państwo opiekuńcze”, a co za tym idzie, uniemożliwia praktykowanie przez Chrześcijan uczynków miłosierdzia. Polacy potrafią lepiej zarządzać własnymi (!) pieniędzmi, niż w międzyczasie zmniejszać ich liczbę przez zapłatę dodatkowym pośrednikom (pracownikom i współpracownikom urzędów) podczas ich dystrybuowania przez państwo. Na socjalistyczny wzór buduje państwo również pan prezes Kaczyński.

Poza tym i w kwestiach wiary i moralności panowie Piłsudski i Kaczyński są podobni. Pierwszy potrafił porzucić Katolicyzm dla baby, drugi, gdy miał już wszystką władzę, nie powstrzymać procederu mordowania poddanych własnego kraju poprzez tzw. aborcję. Obydwaj też traktowali wiarę różnie. Następcy Piłsudskiego nie zdecydowali się na Intronizację Pana Jezusa Chrystusa Króla na Króla Polski, zaś następca nominalny piłsudczykowskiej spuścizny ideowej nie był nawet na Małej Intronizacji w Łagiewnikach w Roku Pańskim 2016.

Naczelnik państwa Jarosław Kaczyński ma jeszcze szansę na zmianę, ocalenie kraju i zostanie jednym z prawdziwie wielkich, a nie tylko z przydomku, lecz z niebieskiego i moralnego punktu widzenia, władców Polski. Ba, jeśli to on spodoba się Bogu, by przeprowadzić Intronizację, może stać się jednym z największych wodzów Narodu w historii.

Na koniec polecam jedno z najlepszy dzieł, jakie Bóg pozwolił nam kiedy wspólnie zrobić:

https://gloria.tv/post/7cFHDJ39GqNrDLPw9QDyRSGVQ?fbclid=IwAR1VMTWy27_GtR0gyVfELAgj9llTr0itygV-6Vbzp-tuQUSnLCYNlJxMbKE

Leave a Reply