Ojciec Tadeusz Rydzyk żydożercą i homofobem? Zakazano mu pełnienia posługi w kanadyjskiej archidiecezji

Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia i organizacje żydowskie zebrali 200 tysięcy podpisów przeciw dyrektorowi Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Petycję wysłali do Watykanu i do arcybiskupa Edmonton, Richarda Smitha. Teraz ojciec Tadeusz nie może odprawiać Mszy Świętych w archidiecezji.

Powodem akcji są kontrowersyjne wypowiedzi, ksenofobiczne i oburzające poglądy, oskarżenia o polityczne zaangażowanie, antysemityzm, homofobię i ksenofobię.

Thomas Lukaszuk przekazał projekt z listami poparcia pod koniec minionego Roku Pańskiego. Możemy w niej przeczytać m.in. „Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele katolickim”.

Zakaz celebrowania Mszy Świętych i spotkań w parafiach przyjął arcybiskup Edmonton i biskupi diecezji Alberta i Northwest Terriotories, diecezje Calgary, Świętego Pawła, Mackenzie-Fort Smith, archidiecezji Grouard-McLennan i ukraińskiej katolickiej eparchii Edmonton. Polityk chce skontaktować się także z kardynałem Tomem Collinsem, by decyzja ta objęła całą Kanadę. Czyni też starania, by Fundacji Lux Veritatis, która obejmuje te dzieła, został odebrany status organizacji charytatywnej. Ojciec Tadeusz zbiera co Roku Pańskiego około 300 tysięcy dolarów kanadyjskich w tym kraju na utrzymanie Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

Źródło: CAI24.pl, NCzas.com, Koduj24.pl, Misyjne.pl

One thought on “Ojciec Tadeusz Rydzyk żydożercą i homofobem? Zakazano mu pełnienia posługi w kanadyjskiej archidiecezji

Leave a Reply