Na wieży Pałacu Kultury i Nauki powinniśmy postawić pomnik Niepokalanej

Jedni mówią, że barbarzyństwem byłoby zniszczenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Drudzy, że barbarzyństwem jest pozwalać na istnienie monumentu radzieckiego zniewolenia. A gdyby tak uznać dar komunistów i postawić figurę Tej, która gniecie węża lub przynajmniej Jej flagę?

Byłem w środku, dzięki uprzejmości pani Teresy Drapińskiej. Przyznaję, ładnie tam. Ale bez względu na walory wnętrz i antenową iglicę służącą do nadawania transmisji radiowych, trzeba pamiętać, że to jednak symbol zwycięstwa… okupanta i zwłaszcza jego dominacji nad podbitym podstępnie Narodem. Narodem, który budowano od nowa, na wzór homo sovieticus. Dawano materialne dobra kosztem dóbr duchowych. To ówczesna Wieża Babel. Poza tym co to za kultura i nauka o marksistowskiej wykładni? Wykładni, gdzie nie ma Boga? Oczywiście powołuje się dzisiaj na to, że pomysł nawiązywał do wieżowców w Ameryce. Byłem tam. Widziałem te wieżowce. I szczerze mówiąc one bardziej przerażają. Niby służą tym, że oszczędza się w gospodarowaniu terenem, lecz co to jest za korzyść dla ludzi, gdy to ma stłamsić człowieka, pokazać jego małość, odciąć od widoku nieba? I to nawet nieba nie pisanego dużą literą, ale zwykłego widoku przyrody, którego pragnie ludzkie oko w wytchnieniu. Owszem, ktoś może powiedzieć, że ogólnie nie lubię bloków, a kocham wiejskie chaty, ale mam też ku temu nie tylko sentymentalne, lecz i racjonalne powody. Atoli nie o tym dziś. Choć zamki też kocham i chciałbym, by znowu je budowano. Atoli o tym także nie dziś.

Chyba że… Jest jedno wyjście. Nie burzyć budynku. Aliści tylko w przypadku, gdy postawimy tam figurę Niepokalanej. To przecież Matka Boża przestrzegała nas, biedne dzieci, że Rosja rozszerzy swe błędy po całym świecie. Komunizm wcale nie umarł, komunizm przetrwał i znowu zaczyna zwyciężać w ludzkich umysłach i w ludzkich duszach. Widać to w myśleniu i w mentalności współczesnych ludzi, którzy żyją duchem egalitaryzmu, nierównej i niesprawiedliwej równości dla wszystkich. Widać to w chęci kontrolowania społeczeństwa, jak np. w Chinach.

Ktoś by powiedział, że jestem złośliwy. A no może, nie ukrywam tej historycznej satysfakcji, która stałaby się naszym udziałem, gdybyśmy obrócili cel rzekomo oświeconej wizji świata przeciwko jej budowniczym. Nie o to jednak chodzi. Chodzi o to, by przede wszystkim wynagrodzić Bogu i zacząć kontratakować, przesyłając fale duchowe z Nieba w kierunku ludzkich błędów. Fale miłosierne, o ogromnej sile miłości i czułości, jaką przekazuje Królowa świata. Kontratak ów nie byłby atoli agresją, lecz uwolnieniem naszych Drogich Braci Rosjan, nas samych i wszystkich ludów Ziemi z pod piekła, któreśmy sami sobie zgotowali i dalej gotujemy nieludzkimi systemami.

Dlatego powinniśmy na Pałacu Kultury Nauki postawić również figurę Niepokalanej, lecz aby było symetrycznie, dodać do tego koniecznie Chrystusa Króla, Świętego Michała Archanioła i Świętego Józefa. Ot, i cała rodzinka. Czemu nie Archanioła Gabriela? Przepraszam, mam nadzieję, że się nie obrazi – choć to on odegrał decydującą rolę w postaniu Świętej Rodziny, to Święty Michał jest po Panu Jezusie, Mateńce Bożej i obok Świętego Józefa szefem całej reszty, Księciem Wojska Niebieskiego, tym, który walczy z pychą. A komunizm zrodził się z pychy również masonerii.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie było możliwe umiejscowienie tam tych figur, wówczas wystarczą dwie flagi – maryjna i polska razy dwa.

A, i figura Niepokalanej nie powinna być figurą Matki Bożej Królowej Polski, lecz Matki Bożej Fatimskiej i zwrócona w kierunku wschodnim, w kierunku Rosji. Chodzi o to, by ktoś nie zaczął pisać narracji o tym, że oto Polacy znowu chcą podbić Moskwę, tylko że taka figura ma inny cel – nawrócenie wszystkich ze struktury grzechu, która swe złożyła w kraju ,,wiecznie żywego” Lenina.

Zdjęcie: Adrian Grycuk: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pałac_Kultury_i_Nauki_-_Pałac_Młodzieży_w_Warszawie.JPG

Leave a Reply