Witold Gadowski: Zakazano organizowania nawet wirtualnych spotkań religijnych

Wolność jest niszczona, władza zakazuje życia religijnego, a zagraniczni dziennikarze nie są obsługiwani w sklepach – tak wygląda sytuacja w Chinach.

Witold Gadowski ujawnił, jak wygląda sytuacja w Chińskiej Republice Ludowej na podstawie wiadomości przekazywanych od swoich informatorów.

– Chińczycy zamknęli granice, pozbyli się niewygodnych świadków. Nie wpuszczają nikogo. Wyjechali influencerzy, blogerzy, dziennikarze, którzy mogli jako tako relacjonować sytuację, która tam panuje. Tymczasem w Chinach trwa pandemia. Dane, które są podawane przez reżim są niewiarygodne. Zakazane są spotkania religijne nawet online. Na takim serwisie społecznościowym Wēixìn, to jest taki komunikator chiński, bardzo popularny, w ostatnim czasie doszło do interwencji służb bezpieczeństwa Chin, został zamknięty pastor i uczestnicy takiego spotkania religijnego online. Te spotkania są zakazane w Chinach. Dlaczego? Nie wiadomo. Jest czystka religijna, jest poddanie społeczeństwa ogromnemu nadzorowi i wielkie wzmocnienie wpływów władzy. Zaczynają się protesty przeciwko obcokrajowcowm, obcokrajowców często nie wpuszcza się już do sklepów – mówił znany dziennikarz i reportażysta.

Źródło: WitoldGadowskiTV – kanał na Youtube

Leave a Reply