Życzenia życia i śmierć… Zmarł pan Wiktor Żółciński, twórca Radia Pomost Arizona

Chrystus zmartwychwstał! Kochani, cieszmy się życiem, które dał nam Pan Jezus, bo w Nim jest nadzieja. I dlatego proszę również o modlitwę za panem Wiktorem – człowiekiem wielkiego serca, który odszedł do Boga Ojca.

Wiktor Żółciński przez 30 lat prawie że sam prowadził Radio Pomost Arizona. Pomagał mu pan Andrzej Kogut, nasza złota rączka w RChK i nie tylko. Odszedł do Pana Jezusa 20 marca AD 2020.

Miałem wielką przyjemność poznać się z panem Wiktorem przez łącza i współpracować z nim. Najpierw niektóre nasze materiały szły na jego stronę lub nawet na antenę, a potem oficjalnie współpracowaliśmy jako portal Isidorium z Radiem Pomost Arizona. Miał wielkie serce, był bardzo otwarty, nawet krytykę potrafił przyjąć i zmienić program pod moimi prośbami. Był Katolikiem i patriotą. Z tego, co pamiętam, zasłużył się też dla opozycji antykomunistycznej, lecz tu mogę się mylić, a jeśli tak, to proszę mnie poprawić.

Kilka a może więcej miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że pan Wiktor miał wylew czy zawał. Szczerze mówiąc, to nie było ważne, interesowaliśmy się bowiem tym, jak sobie radzi. Był na rehabilitacji. Ciągle mieliśmy nadzieję, że powróci do robienia tego, co czynił przez 30 lat.

Nawet gdy Radio zamilkło, a pan Andrzej musiał dać na jego stronie z tyloma różnymi, cennymi materiałami, które ludzie do niego przysyłali, ogłoszenie, iż prosi się o modlitwę za pana Wiktora, to myśmy nie zdjęli banneru Radia z naszej strony. Dalej uważaliśmy, że współpracujemy i był to dla nas zaszczyt. Ciągle dopytywałem o pana Wiktora. Atoli dopiero dziś przyszła do nas wiadomość, że zmarł 20 marca.

http://www.radiopomost.com/

Bardzo prosimy o modlitwę za kochanego pana Wiktora. Dziękujemy Bogu za niego i dziękujemy panu Andrzejowi, że tak go wspierał. Dziękujemy Bogu również dlatego, że mogliśmy choć w niewielkim procencie, a może nawet ułamku współtworzyć to niezwykłe dzieło i oficjalnie współpracować.

Leave a Reply