Dobry film: ,,Pozostawieni”, część I

Zaczynamy nową serię, gdzie będziemy prezentowali filmy, które poleca Łucznik Izydor. A na początku propozycja, która okazuje się być bardzo szczegółowym scenariuszem Apokalipsy – czyli to, z czym możemy mieć do czynienia obecnie lub w nie tak dalekiej już przyszłości. Czyli katastrofy, zaraza, wojna, propaganda, lecz i niebanalna nadzieja.

Wskazywane filmy będą spełniały kilka wymogów: ciekawe, nie nudne; czyste, bez demoralizujących scen seksualnych; bez przekleństw; z chrześcijańskim (a przynajmniej Bożym) przesłaniem.

Utworzymy również specjalną zakładkę ze wszystkimi polecanymi filmami, by mogli Państwo znaleźć ich listę w jednym miejscu.

Kolejność będzie przypadkowa. Niemniej trzeba przyznać, że ta produkcja idealnie pasuje do obecnej pandemii i wynikłej z tego paniki. A może apokaliptycznego scenariusza? Ten film ma swoją mocną stronę – jest wieloaspektowy. Genialnie ukazuje mechanizmy zastosowane przeciwko ludzkości, która pragnie ,,pokoju i bezpieczeństwa” i daje się oszukać atrakcyjnej ofercie. Przestraszeni i zmęczeni ludzie ulegają ogólnoświatowej, rzekomo humanitarnej religii. Ale kto myśli, że to film religijny, niech tak nie uważa – do gry wchodzą tu wszystkie sytuacje życia codziennego i publicznego. Oto pierwsza część trylogii, a wkrótce linki do kolejnych części:

Ocena Łucznika Izydora: 8/10

Zdjęcie: Filmweb.pl

Leave a Reply