Okazuje się, że koronawirus, to nie uderzenie w ciało, bo każdy kiedyś musi umrzeć, ale odebranie życia wiecznego

Pisałem Państwu o tym, co się dzieje we włoskich diecezjach. Teraz jednak się dowiaduję, że arcybiskup Gądecki stwierdził, że lepiej jest podawać Komunię Świętą na rękę, a wody święconej nie trzeba dotykać… W Japonii z kolei to samo, co we Włoszech. Czy postępujemy jak ludzie wierni Jezusowi? Czy może już w niego nie wierzymy, a wszystkie te rzeczy w Kościele to tylko symbol, konstrukt społeczny, ,,dobroludziowe” artefakty, mające jednoczyć ludzi tylko na humanitarnym poziomie?

Powiem szczerze – trzęsie mnie, jak o tym słyszę. Jak słyszę o niewierze w moc sakramentaliów, więcej, w moc Sakramentu, samej Eucharystii! Biskup Athanasius Schneider wyraźnie powiedział – lepiej przyjąć Komunię duchową niż na rękę. Dlaczego? Bowiem taki sposób udzielania Komunii Świętej prowadzi do utraty jej fragmentów, które mogą być przez ręce i to nie konsekrowane gdziebądź położone (np. spaść na podłogę pod buty). To jest Najświętsze Ciało Pana naszego, Jezusa Chrystusa! Każdy jego, choćby najmniejszy, fragmencik. Jak mówi Święty Tomasz z Akwinu w swoim hymnie – jedną kropelką Swej Przenajdroższej Krwi mógłby Pan Jezus zbawić cały świat. Co ciekawe, biskup Athanasius dodaje, że Eucharystię udzielać można za pomocą specjalnej chusteczki zwanej puryfikatorem, o czym ponoć większość kapłanów, niestety, nie wie.

Każdy kiedyś musi umrzeć. Nawet gdyby Bóg dopuścił zakażenie się w katolickiej wspólnocie (choć, jak zauważył mój kolega, jeszcze nie słyszał o takim przypadku), to i tak nie musimy się niczym martwić. Czemu? Bo życie ziemskie to tylko padół łez. Czerpać z życia tu nie warto – produkty są słabej jakości, nietrwałe, nienasycające. Ale pozyskać życie wieczne to jest lokata na rajską plażę na wieki – w każdej chwili, w każdym miejscu, już na zawsze… Przejmujesz się, co zrobi bez Ciebie rodzina? I tak tam kiedyś trafią. Chyba, że obierzemy niewłaściwą drogę.

Przyznaję jednak – nigdy bym się nie spodziewał, że jakaś choroba ciała, choćby i śmiertelna, może odwlec nas od Źródła Życia, którym jest Bóg, którym jest Jego Oblubienica, Kościół Święty, Statek Zbawienia po ziemskich turbulencjach chaosu tego świata.

Nie lubię mówić o masonerii, jeśli nie mam na to dowodów, jeśli nie mam bardzo mocnych przesłanek i widzieć wszędzie masonów. Ale trzeba przyznać jedno – to zamieszanie może zostać wykorzystane, jak w filmach apokaliptycznych, których, paradoksalnie, nie jest wiele. Kiedyś je przedstawię, bowiem są fantastyczne, a chyba mało osób je widziało. Nie są satanistyczne, ani ateistyczne, ale są właśnie spojrzeniem wiary i to spojrzeniem konkretnym, racjonalnym, pokazującym etapy, uwarunkowania, mechanizmy, które mają nas wciągnąć, przekonać, aż wreszcie zmusić do czegoś, np. do masowych szczepień. Pod wpływem paniki można wszystko wprowadzić. O zyskach przemysłu trucia chemicznego, czyli farmaceutycznego w dużej jego mierze już nie wspomnę. Ale tu chodzi o coś więcej, przed czym przestrzega już Słowo Boże – przed mówieniem ,,pokój i bezpieczeństwo”, tylko po to, by zniewolić ludzkie umysły i ciała, w tej kolejności. A co najgorsze – by tym wszystkim przyczynić się do utraty życia wiecznego, do opieczętowania duszy znamieniem bestii, znamieniem antychrysta, znamieniem również nieludzkim, odbierającym człowiekowi jego godność i wolność. Nie mówię, że tym razem tak będzie. Ale uważajmy, bądźmy ostrożni, walczmy o prawdę, gdyż ona nas wyzwala.

Źródło: PCh24.pl, Isidorium

Leave a Reply