Co się tam dzieje? Tym razem usunęli pomnik Świętego, bo Black Lives Matter oskarżył go o… rasizm i ludobójstwo

Terroryzm w Stanach Zjednoczonych trwa. Władze Ventury w Kalifornii usunęły pomnik Świętego Junipera Serry pod naciskiem rewolucjonistów. A wyniesiony na ołtarze jest… franciszkaninem, zaś sami mieszkańcy wznieśli mu posąg w Roku Pańskim 1936. Arcybiskup wezwał do modlitwy, która może zmienić bieg wydarzeń. W międzyczasie doszło do starcia Gondoru z Mordorem.

Większość radnych miasta Ventura przegłosowała, by pomnik został przeniesiony do miejskich magazynów, lecz, co ciekawe, schowano także jego małą, drewnianą podobiznę będącą w środku ratusza.

Mieszkańcy odwołali się do sądu, lecz ten uznał słuszność działań rady miejskiej i wskazali na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa.

26 czerwca mieszkańcy sami musieli stawać do walki z tłumem terrorystów, którzy skrzykując się w mediach, przybyli pod pomnik. Jednak na miejscu zaskoczyli ich obrońcy, których większość stanowili studenci, zaś pośród zasłaniających posąg był również Ksiądz Tom Elewaut. Atakujący po chwili konsternacji zaczęli rzucać wulgaryzmami, część proponowała zdjęcie figury na drodze pokojowej, niektórzy zaś przynieśli ze sobą narzędzia. Ustawiono także zasilający nagłośnienie generator w taką stronę, by wydobywające się z niego spaliny poszły w kierunku Cristeros. W końcu Mordor przystąpił tłumnie do ofensywy, a przed nim pojawił się nazgul z metalowym prętem w dłoni, lecz jedna osoba zdołała go chwycić i obezwładnić agresywnego bojownika. Jeden z obrońców poprosił policję o pomoc, wtedy ta ustawiła bliżej radiowozy i puściła syrenę alarmową, przez co rewolucjoniści rozeszli się. Na koniec Kapłan pobłogosławił dzielnych obrońców wiary i ładu.

Wcześniej pomniki Świętego Junipera obalono w Los Angeles i w San Francisco. W tym drugim 19 czerwca odprawiono akt wynagradzający, egzorcyzm i pokropienie wodą święconą terenu. Arcybiskup Salvatore Cordileone stwierdził, iż atak był bluźnierstwem i działaniem złego ducha. Metropolita zaapelował do Katolików, by modlili się, czynili pokutę i pościl, a zwłaszcza by odmawiali Różaniec Święty, gdyż może on zmienić bieg historii.

Źródło: PCh24.pl, Sfefczyk.info, Vaticannews.va

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jun%C3%ADpero_Serra.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje