Abby Johnson: Nawet, gdy mordowałam dzieci nienarodzone, przed moim nawróceniem, nigdy nie przyjęłam Komunii Świętej na rękę

Była dyrektorka kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, która 7 lat temu nawróciła się, podkreśliła, że Komunia Święta na rękę to prosta droga do pozbawienia się czci do Eucharystii.

W wywiadzie udzielonym amerykańskiemu medium Johnson mówiła, że zanika w Kościele szacunek dla Najświętszego Sakramentu. Prowadzi to wręcz do zanegowania realnej obecności Jezusa Chrystusa w Hostii. Wskazała, że do współczesnej liturgii przenika wręcz protestanckie myślenie.

Powiedziała, że sama od momentu nawrócenia przyjmuje Komunię Świętą tylko na kolana i do ust, jednak nawet przedtem zawsze uważała, że świecki człowiek nie jest godny trzymać naszego Pana w dłoniach, tym bardziej, gdy ma świadomość, że nawet najmniejsza z cząsteczek to Ciało jego Zbawiciela. Nie godziła się na podejmowanie takiego ryzyka.

Według badania Pew Research z 2019, tylko około 30% Katolików w USA wierzy w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina, zaś aż około 70%, iż jest to tylko symbol.

Źródło: PCh24.pl

One thought on “Abby Johnson: Nawet, gdy mordowałam dzieci nienarodzone, przed moim nawróceniem, nigdy nie przyjęłam Komunii Świętej na rękę

  1. Z tytułu wynika, że gdy mordowała dzieci nie przyjmowała nigdy Komunii Św. na rękę. Będąc w tak ciężkim grzechu w ogóle nie mogła przyjmować Komunii Św. i nawet rozgrzeszenie mogła otrzymać tylko od Papieża, ale w obecnym trudnym dla Kościoła czasie, mógłby go zastąpić jakiś głęboko wierzący Biskup. I myślę, że tak było. Dobrze, że, tylko tak myślała o przyjmowani Komunii Św. Skąd miała tę wiedzę ,skoro w USA i na zgniłym zachodzie już od dawna Pan Jezus jest strasznie pogardzany i profanowany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje